Jak pomagamy na rzecz Ukrainy?

Polacy tłumnie ruszyli na pomoc Ukrainie. W sieci pojawia się sporo inicjatyw na rzecz wsparcia naszych wschodnich sąsiadów. Jak weryfikować napływające informacje? Z pomocą przychodzi infografika Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Polacy solidarni z Ukrainą

Coraz więcej firm, instytucji i NGO-sów włącza się w pomoc dla narodu ukraińskiego i wszystkich, których wojna dotyka. Pojawiają się kolejne inicjatywy i zbiórki organizowane zarówno przez organizacje pozarządowe z dużym doświadczeniem, jak i oddolne inicjatywy prywatnych osób. Niekiedy jednak trudno stwierdzić, która z możliwości wsparcia jest najbardziej skuteczna i właściwa. Infografika Forum Odpowiedzialnego Biznesu ukazuje przykłady działań pomocowych oraz linki do zweryfikowanych źródeł informacji.

Infografika na rzecz pomocy Ukrainie

Interaktywna infografika składa się z czterech sekcji:

  • Pomoc NGO – informacje o zbiórkach prowadzonych przez organizacje pomocowe,
  • Działania biznesu – inicjatywy CSR podejmowane przez firmy w Polsce,
  • Publikacje i poradniki – materiały zawierające wskazówki dla m.in. wolontariuszy_ek i pracodawców,
  • Ważne informacje – odnośniki do zweryfikowanych informacji o m.in. kwestiach prawnych związanych z obecnym kryzysem.

Celem infografiki jest ukazanie spektrum działań różnych podmiotów wspierających uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy oraz osoby przebywające w zaatakowanym przez Rosję kraju.

Inicjatywy biznesu w ramach pomocy Ukraińcom

Mowa tu przede wszystkim o inicjatywach biznesu, którego rola w przeciwdziałaniu kryzysowi humanitarnemu ma pierwszorzędne znaczenie. O poszczególnych akcjach pomocowych, skrótowo zaprezentowanych w infografice, można dowiedzieć się więcej po kliknięciu w opis danej praktyki.

Poszczególne sekcje infografiki przedstawiają ważne i przydatne informacje dla m.in. koordynatorów_ek wolontariatu, osób goszczących uchodźców czy pracodawców planujących zatrudnienie Ukrainek i Ukraińców. Zaangażowanie, empatia, chęć działania polskiego społeczeństwa są ogromne. Niestety  obecna sytuacja może być także wykorzystywana przez osoby nieuczciwe, wykorzystujące uchodźców przybywających do Polski, jak i przez cyberprzestępców podszywających się pod organizatorów zbiórek. Trzeba więc dzielić się wiedzą, która jest dziś potrzebna. W tym także wspierać akcje organizowane przez zweryfikowane organizacje pomocowe. To właśnie one mają wiedzę i doświadczenie w udzielaniu skutecznej pomocy humanitarnej – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Infografika jest na bieżąco aktualizowana. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zachęca do korzystania i dzielenia się nią w mediach społecznościowych. Przykłady dobrych praktyk biznesu realizowanych w geście solidarności z Ukrainą można przesyłać na adres: ukraina@fob.org.pl, podając w wiadomości link do informacji opublikowanych już np. na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.

centrum kariery cv dokumenty aplikacyjne działanie efektywność goldenline GoldenLine od kuchni kariera kariera zawodowa kompetencje marka osobista motywacja nowa praca nowe oferty pracy oferty pracy oferty zatrudnienia personal branding porada porady goldenline porady rekrutacyjne praca praca biurowa praca w IT praca zdalna pracownicy przegląd pracy rekrutacja rozmowa kwalifikacyjna rozmowa rekrutacyjna rozwój rozwój kompetencji rozwój osobisty rozwój zawodowy rynek pracy sukces szukam pracy szukanie pracy umiejętności weekendowy przegląd pracy wynagrodzenia wynagrodzenie zarobki zatrudnienie zmiana pracy ścieżka kariery

Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!