#HRwspiera – program wsparcia dedykowany dla osób, firm i instytucji dotkniętych przez kryzys

“Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia” pod tym hasłem, dzięki inicjatywie firmy HRlink, powstał #HRwspiera, wielopoziomowy projekt wsparcia dla firm, instytucji i osób, które w związku z epidemią zostały zmuszone do zwolnień pracowników i zmniejszenia kosztów prowadzonej działalności czy poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia.

HRlink.pl wraz z kilkunastoma partnerami (m.in. Teichert & Partners Psychologia i Biznes, Kasią Tang, Karoliną Latus, Kancelarią Radców Prawnych Brzeziński Gregorczyk) stworzyła pewnego rodzaju “opatrunek kompetencyjny”, skierowany do wszystkich członków organizacji, którzy muszą zmierzyć się z załamaniem rynku pracy i faktem zwolnień. Głównymi interesariuszami programu są:

  • Zwolnieni pracownicy, dla których przygotowano 3 obszary wsparcia: bazę wiedzy i narzędzi, tablicę z ofertami pracy oraz pomoc ekspertów. Dla nich #HRwspiera wykreuje większe szanse na zatrudnienie w nowym miejscu, wspierając wiedzą i doświadczeniem merytorycznych partnerów.
  • Firmy zwalniające, które będą mogły pomóc zwalnianym pracownikom, za pomocą specjalnego modułu w systemie HRlink – Offboarding. #HRwspiera wesprze w najtrudniejszym momencie rekrutacji – zarządzaniu procesem zwolnień.
  • Firmy rekrutujące, które nie zastopowały procesów rekrutacyjnych i/lub otwierają nowe rekrutacje, będą miały możliwość darmowego skorzystania z systemu ATS, automatycznej publikacji ofert pracy i zwiększenia zasięgu ogłoszeń rekrutacyjnych. #HRwspiera pomoże w poszukiwaniu pracy wśród talentów, które straciły pracę.

#HRwspiera to także program merytorycznych webinarów oraz różnego rodzaju treści wspierających (artykuły, treści video, podcasty), które będą edukować firmy, rekruterów, ale także osoby zwolnione, jak najlepiej wykorzystać czas, by obrócić go na swoją korzyść i dobro swoich bliskich.  

Epidemia sparaliżowała działalność wielu firm oraz doprowadziła do załamania się rynku pracy i nagłej fali zwolnień. Ogromny stres i szeroko wprowadzane ograniczenia znacząco komplikują, a często wręcz uniemożliwiają pracodawcom i pracownikom godne rozstanie. Wykorzystanie technologii i stworzenie platformy, która połączy oraz realnie wesprze obydwie strony, jest jednym z celów #HRwspiera.” – mówi Arkadiusz Kuchto, CEO HRlink oraz pomysłodawca akcji.

Akcję już wsparły autorytety w branży HR: Kasia Tang, Maja Gojtowska, Karolina Latus oraz firmy: Goldenline, Agencja Grow, Kodilla, Employear, TOK FM, gazeta.pl, Wysokie Obcasy, Północna Izba Gospodarcza.

Więcej informacji na temat #HRwspiera można znaleźć pod adresem www.hrwspiera.pl