Coraz więcej firm szuka pracowników

Takiego lata w rekrutacjach nie było od dawna – przyznają rekruterzy. Czy współczesny rynek pracy stał się rynkiem pracownika? I tak, i nie

Kiedy śledzisz ogłoszenia na Goldenline i innych portalach rekrutacyjnych jak np. Jobsora od razu widać, że ofert wystawianych przez pracodawców jest coraz więcej. Z czego to wynika? – Z jednej strony firmy otwierają wcześniej wstrzymane procesy rekrutacyjne, z drugiej po prostu przystosowały się do nowej normalności – mówi Paulina Kanclerz z Jobsora.pl – To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy myślą o zmianie pracodawcy. Bo za pośrednictwem ogłoszeń mogą przyjrzeć się propozycjom zatrudnienia zamieszczanym przez różnorodnych pracodawców, którzy coraz częściej oferują nie tylko pracę z biura ale także możliwość pracy hybrydowej lub całkowicie zdalnej.

Na portalach takich jak Jobsora możesz wygodnie odszukać oferty pracy zgodnie z Twoimi zainteresowaniami i zagregowane od różnych portali. Dzięki temu w kilka minut możesz odszukać propozycje zatrudnienia spełniające Twoje oczekiwania. – Jednym z trendów, jaki widać u dzisiejszych pracodawców jest coraz częstsza publikacja kwoty wynagrodzenia. To bardzo istotna informacja poszukiwana przez pracowników. Pracownikowi daje jasną informację na temat tego, czy wynagrodzenie będzie satysfakcjonujące, pracodawcy zapewnia spływ dopasowanych potencjalnych pracowników, którzy są zainteresowani pracą właśnie na wskazanych warunkach – dodaje Paulina Kanclerz.

Czy polski rynek stał się rynkiem pracownika? Zdaniem specjalistów to mocno zależy od branży. Zawody związane bezpośrednio bądź pośrednio z procesami cyfryzacji odczuwają swoisty boom. Prawda o polskim rynku pracy jest taka, że w wielu branżach to tak na prawdę rynek specjalisty. O dobrze wykwalifikowanych, doświadczonych fachowców wcale nie jest dzisiaj tak łatwo.