AktywizujeMY, rekrutujeMY

Już 13 czerwca o godz. 13:00 odbędzie się webinar poświęcony tematowi aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami (w skrócie OzN), organizowany przez firmę Wedel i Fundację Aktywizacja

Osoby z niepełnosprawnościami stanowią ważną i liczną grupę na polskim rynku pracy. Szacuje się, że ponad 1 mln Polaków w wieku produkcyjnym z różnymi niepełnosprawnościami nie pracuje, a aktywnych zawodowo jest jedynie 28,8% z nich[1]. Obecnie, firmy coraz częściej otwierają się na ich zatrudnianie, wnosząc tym samym dużą wartość do swoich organizacji. Mimo, że okres pandemiczny paradoksalnie okazał się szansą dla tej grupy pracowników, nadal w procesie rekrutacji OzN pojawia się wiele pytań i wyzwań, zarówno po stronie kandydata, jak i pracodawcy. W odpowiedzi na tę potrzebę powstał cykl „AktywizujeMY-RekrutujeMY”, w którym ekspertki podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu zatrudniania. Obecność przedstawicielek firmy-pracodawcy i działającej w temacie aktywizacji OzN od ponad 30 lat fundacji pozwoli spojrzeć na to zagadnienie z kilku perspektyw.

W pierwszym odcinku cyklu pt. „CV – moja wizytówka na rynku pracy”, który odbędzie się 13 czerwca o godz. 13:00, Marta Marciniuk, Specjalistka Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami w firmie Wedel oraz Anita Półtorak, Ekspert ds. HR w Fundacji Aktywizacja opowiedzą, jak stworzyć profesjonalne CV i jakie informacje w nim zawrzeć, a które pominąć oraz jak je modyfikować w zależności od ogłoszenia. Odpowiedzą również na pytania uczestników, które zadawać można już od dziś pod adresem: csr@wedel.pl.

Kolejne spotkania w ramach cyklu odbędą się na początku lipca i sierpnia. Podczas drugiego wydarzenia eksperci przybliżą sposoby poszukiwania pracy oraz podpowiedzą, gdzie i jak jej szukać, aby był to krótki i efektywny proces.  Tematem trzeciego spotkania będzie ostatni, często kluczowy, etap poznania się kandydata z pracodawcą – rozmowa rekrutacyjna. Prelegentki przedstawią ten proces z obu perspektyw – kandydata i pracodawcy oraz opowiedzą o tym, jakie pytania warto zadać, a jakich należy unikać, a także co powiedzieć, by zdobyć uwagę drugiej strony. Wszystkie spotkania będą transmitowane na profilu Facebook Fundacji Aktywizacja. Pierwsze spotkanie dostępne będzie tutaj.


Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!