9 kroków, jak uzupełnić profil zawodowy na GoldenLine, aby otrzymywać oferty pracy

Czy wiesz, że 78% rekruterów sprawdzało kandydata na portalach społecznościowych lub rekrutacyjnych przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu? Aktualny profil zawodowy sprawia, że jesteś zauważony przez rekruterów, którzy na GoldenLine szukają kandydatów do swojej firmy. Tylko w 2017 roku 291 324 osób obecnych na GoldenLine otrzymało wiadomość od rekrutera – załóż profil i bądź jedną z nich

Uzupełnij profil zawodowy i daj się znaleźć na całego!

Sprawdź, jak krok po kroku uzupełnić profil zawodowy na GoldenLine:

  1. Zrób dobre pierwsze wrażenie! Profil na GoldenLine jest Twoją wizytówką. Dodaj zdjęcia i krótkie podsumowanie zawodowe. Warto podkreślić w nim swój staż w branży, sektorze, stanowisku czy też doświadczenie w obszarach, w których chciałbyś się rozwijać.

  2. Jeśli zależy ci na wiadomościach od rekruterów, powinieneś umieścić na swoim profilu zawodowym kluczowe umiejętności. Przede wszystkim liczą się kompetencje twarde, jak np. opanowanie programów komputerowych, znajomość języków programowania czy znajomość technik i metod analitycznych. Nie zapominaj również o kompetencjach miękkich, np. zarządzanie projektami czy zespołem, umiejętności negocjacyjne czy obsługa klientów. 

  3. Pochwal się swoim doświadczeniem zawodowym. Napisz, gdzie pracowałeś i jaki był zakres Twoich obowiązków. Pamiętaj, aby zacząć od zadań, które wykonywałeś najczęściej i które należały do twoich głównych obowiązków. Dla pracodawców są to informacje najważniejsze i – jak wynika z danych GoldenLine – rekruterzy zaglądają do nich w pierwszej kolejności.

  4. Opisz swoje wykształcenie. Jest to znaczący element na profilu zawodowym, ponieważ rekruterzy w ogłoszeniach o pracę często wymagają od kandydatów określenia stopnia edukacji i kierunku. Dodaj również zdobyte certyfikaty. Zaliczamy do nich np. certyfikaty językowe oraz zawodowe potwierdzające Twoje kwalifikacje. Ukończone kursy i szkolenia wyróżnią cię spośród pozostałych kandydatów i mogą wpłynąć na decyzje rekrutera o zaproszeniu cię do procesu rekrutacji.

  5. Określ poziom znajomości języków obcych. Uczciwie oceń swoją biegłość językową – wcześniej czy później zostanie ona zweryfikowana przez rekrutera, np. podczas testów lub rozmowy kwalifikacyjnej.

  6. Dodaj odpowiednią specjalizację. Kandydaci, którzy posiadają na swoim profilu zawodowym doświadczenie i umiejętności z wielu dziedzin, mogą wybrać kilka specjalizacji. Przykładowo możesz pracować w IT, ale jest to ogólna nazwa całej specjalizacji. Dlatego warto wybrać konkretne specjalizacje, np. programista PHP czy programista JAVA. Na tej podstawie rekruterzy bardzo często wyszukują kandydatów, warto więc upewnić się, czy na profilu mamy aktualne informacje.

  7. Buduj zawodową sieć kontaktów. Zapraszaj znajomych i współpracowników oraz poproś o referencje. Zwróć uwagę, kto oglądał twój profil – być może warto dodać te osoby do znajomych i nawiązać z nimi kontakt w ramach budowania zawodowej sieci kontaktów.

  8. Raz wypełniony profil warto na bieżąco uzupełniać o najnowsze informacje związane z karierą zawodową. Przy okazji zwróć szczególną uwagę na zakres obowiązków, umiejętności i specjalizacje. To do tych sekcji w pierwszej kolejności zaglądają rekruterzy i to one decydują, czy rekruter odezwie się do Ciebie z propozycją pracy. Jeśli zostawiasz profil nieuzupełniony w 100%, możesz stracić szansę na otrzymanie atrakcyjnej oferty pracy.

  9. Pamiętaj, aby twoje CV było spójne z profilem zawodowym na GoldenLine. Jak wynika z raportu GoldenLine „Co czeka branżę HR w 2017 roku?”, ponad 78% rekruterów sprawdzało kandydata na portalach społecznościowych lub biznesowo-rekrutacyjnych przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu. Pozbądź się rozbieżności w zakresie obowiązków czy w datach zatrudnienia, które mogłyby wzbudzić wątpliwości rekrutera.

Aktualny profil zawodowy w czasach ciągłego korzystania z Internetu przez rekruterów to nie działanie dodatkowe, a konieczność. Daj się znaleźć na całego! Uzupełnij profil zawodowy i otrzymuj oferty pracy bezpośrednio od rekrutera!

Uzupełnij swój profil zawodowy już teraz na www.goldenline.pl!