8 sygnałów, że powinieneś zmienić pracę

Myśl o pracy przyprawia cię o mdłości? Zamieniasz się w kłębek nerwów zanim dotrzesz do biura? Każdy czasem ma problem, żeby zmotywować się do pracy. Jeśli jednak myśl o niej ciągle cię stresuje i odbiera chęć do wyjścia z domu, zastanów się, czy chcesz dalej tak funkcjonować. Czas spojrzeć prawdzie w oczy i zastanowić się dlaczego praca może stresować

Oto 8 sygnałów, że powinieneś zmienić pracę:

1. Boisz się wyjść do pracy

Nie masz motywacji, żeby rano wstać? Budzik dzwoni, a ty włączasz kolejną drzemkę? Jesteś mistrzem świata w odwlekaniu momentu wstania z łóżka, a tym samym wyjścia do pracy? To czas, żeby poważnie pomyśleć o swojej pracy. Co tak naprawdę ci przeszkadza? Masz problem z dokończeniem zadań, wpadłeś w monotonię, a może nie lubisz ludzi z którymi pracujesz? Ustal, co zniechęca cię do pracy i porozmawiaj o tym z przełożonym.

2. Wpadłeś w rutynę

Jeśli twój plan dnia stał się monotonny, a ty wciąż walczysz z nudą, pomyśl o kroku naprzód. Podobnie jeśli to, czym się zajmujesz zupełnie cię nie interesuje ani prywatnie ani zawodowo. Nie ma nic bardziej drażniącego niż poczucie bezsensu wykonywanej pracy. W takiej pracy nigdy nie będziesz w pełni zadowolony z życia i nie wykorzystasz pełni swoich możliwości. Nie trać czasu na pozostawanie w miejscu.

3. Czujesz, że utknąłeś

Masz wrażenie, że nauczyłeś się wszystkiego, czego mogłeś w obecnej pracy? Kolejny awans lub premia nie robią już na tobie wrażenia? A może wręcz przeciwnie – nikt nie liczy się z twoim zdaniem, twoje propozycje zmian są ciągle odrzucane, a ty czujesz się niepotrzebny? Nie czekaj, poszukaj dla siebie bardziej perspektywicznego miejsca. Nowe wyzwania przywrócą entuzjazm i motywację do działania.

4. Twoja firma upada

Wszystkie znaki na ziemi i niebie mówią, że firma nie radzi sobie najlepiej. Atmosfera w pracy robi się napięta, wszyscy boją się o swoją posadę, patrzą na siebie wilkiem. Firma nie przynosi zysków i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej. Jeśli nie masz bezpośredniego wpływu, żeby to zmienić, uciekaj z tonącego statku.

5. Czujesz się jak odludek

Idziesz do biura pełnego ludzi, a już wiesz, że nie zamienisz z nikim słowa. Nie nadajecie na tych samych falach, wyznajecie inne wartości, nie macie wspólnych tematów… Krótko mówiąc – nie potrafisz zgrać się z zespołem. Jeśli nie pasujesz do kultury firmy, nie będziesz czuć się dobrze. Zamiast się obwiniać, zastanów się w jakiej firmie chciałbyś pracować i zmień to. Jeśli nie czujesz się ważnym elementem grupy, nie próbuj należeć do niej na siłę. Zmiana pracy jest jedną z cięższych decyzji, ale warto ją podjąć w trosce o własne zdrowie i spokój.

6. Szef cię stresuje

Jeśli twój szef wprawia cię w ciągłe poczucie paniki, a na samą myśl o rozmowie z nim nie śpisz po nocach, uciekaj! Nie warto współpracować z ludźmi, którzy nas nie szanują i nie doceniają.

7. Twój organizm buntuje się

Presja, stres, nieustanne napięcie, zmęczenie czy brak satysfakcji z pracy niekorzystnie wpływają na samopoczucie i widocznie odbijają się na zdrowiu. Jeśli tracisz lub przybierasz na wadze, cierpisz na nagłe zmiany nastroju lub popadasz w melancholię, rozważ inne opcje zawodowe – twoje zdrowie jest tego warte.

8. Nie masz czasu dla siebie

Jeśli pracujesz do późna w nocy, straciłeś ochotę na dbanie o siebie i nie troszczysz się o nic innego niż praca, bez wątpienia czas na zmiany. Znajdź pracę, która pozwoli ci mieć czas dla siebie. Nie ma sensu zarabiać na życie, jeśli nie masz czasu żyć.

Jeśli twoja praca daleka jest od pracy marzeń, przysparza ci więcej zmartwień niż satysfakcji i sprawia, że żyjesz w ciągłym stresie, zmień to. Nie pozwól, żeby negatywne emocje odbierały ci pewność siebie, wiarę w swoje możliwości i radość z życia. Perspektywa szukania nowej pracy początkowo może przerażać. Jednak strach przed zmianą mija, kiedy uświadomisz sobie, ile zdrowia kosztuje cię tkwienie w pracy bez perspektyw. Pamiętaj, że żadna praca nie jest warta twojego zdrowia.

Chcesz, aby to rekruterzy starali się o Ciebie? Załóż profil w Goldenline i otrzymuj dopasowane oferty pracy>>>

 

Szukasz pracy? Chcesz się rozwijać?
Goldenline to miejsce dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.