5 typów osób, które warto mieć w kontaktach na GoldenLine

Nie da się ukryć, że każdy z nas prowadzi niejako podwójne życie – online i offline. Chociaż oba te światy się przenikają, na znaczeniu coraz bardziej zyskuje życie w świecie wirtualnym. Internet daje możliwość nawiązania kontaktów nie tylko prywatnych, ale również zawodowych. Miejscem, które temu sprzyja jest niewątpliwie Goldenline.pl.

Stworzenie profilu zawodowego na Goldenline to dopiero połowa sukcesu. Należy pamiętać o systematycznym aktualizowaniu informacji dotyczących życia zawodowego, ale także o nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Na GoldenLine przede wszystkim praca znajduje pracownika, ale serwis jest również miejscem, gdzie można zdobyć rekomendacje, wymienić się wiedzą, czy podzielić pomysłami. Ważne, żebyś wiedział, czego chcesz się nauczyć od swojej sieci biznesowych znajomych. Kiedy już to ustalisz, założysz profil na GoldenLine i skrupulatnie go uzupełnisz, czas stworzyć bogatą sieć zawodowych kontaktów. Oto kilka typów ludzi, z którymi warto nawiązać znajomość.

Znajomi

Osoby, z którymi pracujesz, pracowałeś lub poznałeś na konferencji. Znasz ich w rzeczywistości, masz z nimi realny kontakt, więc czemu nie zaprosić ich do swojej wirtualnej sieci kontaktów? Wiedzą, co robisz i w czym możesz im pomóc. To ludzie, którzy będą Cię wspierać, kiedy Ty będziesz wspierał ich. Dobrze jest mieć ich blisko siebie.

Osoby, których nie znasz, ale chciałbyś znać

Mogłeś ich nigdy nie poznać osobiście. Wystarczy, że po zobaczeniu ich profilu zawodowego, zapragnąłeś, żeby takim być i tyle osiągnąć. To osoby, których CV i efekty pracy robią piorunujące wrażenie. Chciałbyś, żeby byli Twoimi kolegami z pracy, pracodawcami czy mentorami. Jeśli więc przyglądanie się ich poczynaniom daje Ci kolejną dawkę motywacji do działania, dodaj ich do znajomych!

Osoby z licznymi kontaktami

Są ludzie, którzy mają niesamowitą liczbę kontaktów. Czasem wynika to ze specyfiki ich pracy, czasem to po prostu ich strategia na poznanie nowych osób. Ci, którzy zdobywają mnóstwo kontaktów mogą okazać się cennym łącznikiem między Tobą a osobami, do których chciałbyś dotrzeć. Znajomi znajomych to też wartościowe źródło informacji. Niewątpliwie łatwo do nich dotrzeć, bo dodają do znajomych niemal każdego.

Osoby z wyjątkowymi umiejętnościami

Musisz sobie głośno powiedzieć, że nie znasz się na wszystkim. Za to czego nie umiesz zwykle płacisz tym, którzy potrafią to zrobić. Nie dotyczy to znajomych, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Dlatego warto dodać do znajomych osoby, które mogą oszczędzić Ci czasu i kiedyś Cię w czymś wyręczyć.

Dalsi znajomi i rodzina

Możesz się zastanawiać, co może dać Ci kontakt z dalszym znajomym, z którym nie widziałeś się ponad 10 lat a teraz prowadzi własną firmę w zupełnie innej branży niż Twoja. Pomijając fakt, że ludzie z różnych dziedzin pokazują szerszą perspektywę, mogą okazać się również przydatni. Nigdy nie wiadomo, czy nie będą w stanie Ci jakoś pomóc. Pamiętaj, że Twoi znajomi i rodzina pomogą Ci najchętniej.

Zastanów się, czy masz w swoich kontaktach powyższe typy osób. Jeśli nie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście poznali się na Goldenline.

Pamiętaj, że Twój profil na Goldenline to miejsce do tego, aby budować swój wizerunek, jako ekspert. Zadbaj o profesjonalne zdjęcie i opisy stanowisk. To także one mogą spowodować, że odezwą się do Ciebie rekruterzy z ciekawą propozycją rozwoju. Zerknij także, jak budować wizerunek eksperta w mediach społecznościowych. W Centrum Kariery Goldenline podpowiadamy też, jak szukać skutecznie pracy w trakcie pandemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.