5 powodów, dla których warto przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej

Czy zastanawiasz się, jaki wpływ na Twój sukces w zdobyciu pracy ma to jak się przygotujesz do rozmowy rekrutacyjnej? Czy widzisz zależność między tym, ile czasu spędzisz na szukaniu informacji o firmie, do której idziesz na interview, a tym jak wygląda później jej przebieg? Pomyśl o tym! Zależność jak najbardziej jest, a informacje dlaczego warto przygotować się do rozmowy znajdziesz poniżej.

1. Nabierzesz pewności siebie. Mając ogólną wiedzę na temat firmy, jej produktów i usług, celów, kultury organizacyjnej będziesz mniej się stresować, będziesz lepszym partnerem w rozmowie, czym zaprocentujesz w oczach rekrutera.

2. Będziesz mógł przewidzieć pytania, które zostaną Ci zadane. To też zmniejszy Twój stres i zwiększy swobodę rozmowy. Pomoże Ci nawet sam fakt tego, że zaczniesz się nad tym zastanawiać – to też jest część przygotowania się na rozmowę!

3. Będziesz wiedzieć jakie Ty chcesz zadać pytania. Bez podstawowej wiedzy o firmie trudno się o coś pytać. Sensowne pytania, nie tylko o stanowisko o jakie się ubiegasz, ale też o firmę są bardzo mile widziane – pokazują, że jesteś naprawdę zainteresowany i zmotywowany.

4. Przemyślisz, czy zależy Ci na tej pracy. Mając odpowiednią wiedzę dotyczącą firmy, branży i stanowiska pokazujesz, że wybór tej oferty pracy i aplikowanie na nią nie jest przypadkowe, tym samym kolejny raz pokazujesz swoją motywację oraz to, że wiesz czego chcesz, że jesteś świadomy swoich wyborów. Rekruterzy chcą zatrudniać właśnie takie osoby.

5. Przygotowany do rozmowy będziesz bardziej swobodny (patrz punkt 1) i łatwiej będzie Ci nawiązać kontakt z drugą osobą. Pamiętaj, że rekruter to też człowiek i jeśli rozmowa jest przyjemna i partnerska, ułatwiasz pracę sobie i jemu.

Idąc na rozmowę rekrutacyjną, warto jest więc wcześniej się do niej przygotować. Przejrzyj dokładnie stronę firmy, poszukaj informacji o niej w internecie, na forach dyskusyjnych oraz portalach branżowych. Koniecznie sprawdź również profil firmy na Goldenline – to źródło cennych informacji o pracodawcach. Zerknij także na jej stronę internetową, szczególnie tą prezentującą produkty czy usługi – a także specjalną sekcję dotyczącą rozwoju kariery w tej organizacji. Warto też mieć ogólną wiedzę na temat sektora, do którego należy firma. Przygotuj się, a Twoje szanse na zdobycie pracy będą o wiele większe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.