4 sposoby, jak znaleźć pracę dzięki GoldenLine

Oferty pracy w gazetach, na słupach informacyjnych, w Urzędach Pracy – brzmi jak prehistoria, prawda? Wszystkie te rozwiązania znalazły swoje odpowiedniki we wszechobecnym internecie. Należy pamiętać o tym, że pracy można szukać w sieci, ale warto także być świadomym, że dzięki obecności w sieci, praca może znaleźć ciebie.

Oto 4 sposoby, jak znaleźć pracę i jak dać znaleźć się pracy na GoldenLine:

1. Oferty pracy

GoldenLine to serwis rekrutacyjny zrzeszający z jednej strony osoby chętne do podjęcia nowych wyzwań zawodowych, a z drugiej rekruterów, dzielnie szukających kandydata z kompetencjami adekwatnymi do zakresu obowiązków na danym stanowisku. Zakładka Oferty pracy to miejsce, gdzie znajdziesz aktualne, a także dopasowane do ciebie oferty pracy. Pozwala ona na wyszukanie i przeglądanie ofert pracy po stanowisku, słowie kluczowym lub lokalizacji. Ważne, by przed aplikacją na stanowisko dokładnie zapoznać się z opisem wymagań i aplikować tylko na te oferty, które odpowiadają twoim umiejętnościom, doświadczeniu oraz kompetencjom. Dzięki przemyślanym decyzjom, unikniesz zastanawiania się, dlaczego nie dostajesz odpowiedzi.

ScreenGL_01

2. Bezpośredni kontakt z rekruterem

Pamiętajmy, że na zamieszczone oferty pracy aplikuje przeważnie spora liczba kandydatów. Co zrobić, by wyróżnić się z „tłumu CV”? GoldenLine umożliwia bezpośredni kontakt z osobami zaangażowanymi w rekrutację. Osoby te oznaczone są żółtą lupką widoczną na profilu obok imienia i nazwiska. Jeżeli któraś z ofert pracy wyjątkowo przypadła ci do gustu, skontaktuj się z rekruterem za pomocą wiadomości na GoldenLine. Warto, aby wiadomość pokazywała zaangażowanie oraz zbieżność twoich kompetencji z poszukiwanymi na danym stanowisku. Drugim sposobem nawiązania kontaktu z rekruterem jest wykorzystanie informacji o tym, kto wyświetlał twój profil w ciągu ostatnich 30 dni. Jeśli znajdziesz wśród nich osobę z działu HR, zainicjuj kontakt i zaproponuj przesłanie pełniejszego CV niż to, które jest widoczne w sieci.

ScreenGL_04

3. Opcja „Chcę tutaj pracować”

Jeżeli od dłuższego czasu przyglądasz się konkretnej firmie, podoba ci się jej sposób pracy, atmosfera i imponują ci pozytywne opinie w sieci, podkreśl swoje zainteresowanie klikając przycisk „Chcę tu pracować” na Profilach pracodawców. Warto się pokazać, ponieważ rekruterzy często rozpoczynają nowe rekrutacje od przejrzenia spontanicznych zgłoszeń. To, że w tym momencie firma nie szuka pracownika na stanowisko, które cię interesuje, nie oznacza, że nie zmieni się to w najbliższej przyszłości. A wtedy, kto wie, czy rekruter nie odezwie się właśnie do ciebie?

ScreenGL_05

4. Friendhunting

Friendhunting to często niedoceniana metoda poszukiwania pracy opierająca się na networkingu, czyli sieci kontaktów biznesowych. Jak budować sieć kontaktów na GoldenLine? Zadbaj o jakość, a nie ilość kontaktów – to podstawa dobrze rozumianego networkingu. Jeśli zaciekawił cię najnowszy wpis eksperta na blogu, który śledzisz, znajdź tę osobę na portalu i napisz wiadomość nawiązującą do wpisu. GoldenLine potraktuj jako miejsce kontaktów głównie biznesowych, które w przyszłości mogą owocować współpracą lub wymianą wzajemnych doświadczeń. Postaraj się o referencje od wcześniejszych i obecnych pracodawców i współpracowników. To znacznie uwiarygodni twój profil w oczach rekrutera!

ScreenGL_02

Jak widzisz, sposobów jest wiele, najlepiej zaś sprawdza się połączenie ich wszystkich. Pamiętaj, że podstawą obecności w GoldenLine jest uzupełniony i zaktualizowany profil. Zadbaj, by przedstawiał cię w jak najlepszy sposób. Każdego dnia obserwujemy sukcesy kolejnych użytkowników, którzy znaleźli zatrudnienie na GoldenLine. Jeżeli któraś z wyżej opisanych metod pomogła tobie znaleźć pracę, podziel się z nami swoją historią.

Przeczytaj także, jak szukać nowej pracy, jak zadbać o swój profil na GoldenLine oraz sprawdź, czy przerwa w karierze to koniec świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.