15 wskazówek, aby zwiększyć produktywność [INFOGRAFIKA] + darmowy checklist

Wyobraź sobie: przed tobą kilkanaście zadań, mało czasu i zero motywacji do pracy. Znasz to? Wszystko wydaje się ciekawsze – scrollowanie Facebooka, prasówka newsów, najnowszy #TechWeek Kuby Klawitera na YouTube’ie… Czas się ogarnąć – deadline goni!

Czy jest na sali… ktoś, kto świetnie zarządza swoim czasem?

Jakich informacji potrzebujesz, aby świetnie zarządzać swoim czasem?

  1. Cel, który chcesz osiągnąć. Pamiętaj o zasadzie SMART – cel musi być skonkretyzowany, mierzalny, osiągalny, istotny, określony w czasie.

  2. Jak masz już cel – potrzebujesz wiedzieć, jakie konkretnie działania przybliżą Cię do jego osiągnięcia. Bądź szczegółowy! Jeśli musisz – rozdrobnij się na drobne. Duże, nieopracowane projekty są częstym powodem do prokrastynacji (to uczucie, kiedy wszystko oprócz pracy wydaje się ciekawsze, więc to robisz, np. kolejny level gry, kolejny odcinek serialu lub w najgorszym scenariuszu – sprzątanie mieszkania).

  3. Ustal, co jest najważniejsze i zacznij od tego. Nadaj każdej czynności odpowiedni priorytet. Nie zaczynaj od zadań, które nie są pilne, ale sprawiają Ci przyjemność. Musisz napisać ten kawałek kodu, musisz sporządzić ten raport, musisz napisać ten tekst! Na przyjemności przyjdzie jeszcze czas – jeśli dobrze swoim czasem zarządzisz! ;)

  4. A propos czasu… Znasz już priorytety? Teraz dopisz, ile zajmie Ci wykonanie każdej czynności. Serio, to bardzo ważne! Tylko wtedy odpowiednio wpiszesz je do harmonogramu i nie będziesz mieć żadnych zadań-spadochroniarzy, które zostają ci z poprzedniego dnia, tygodnia czy kwartału.

  5. Czas na uzupełnienie harmonogramu. Już wiesz, co masz do zrobienia, jaki to ma priorytet i ile czasu Ci to zajmie. Przygotuj więc listę rzeczy do zrobienia na każdy dzień.

Wiem, nie zawsze się chce… Jeśli masz jeden z „tych dni”, sprawdź 15 wskazówek, które pozwolą Ci wrócić na właściwe tory!

Pobierz darmowy checklist „moja produktywność w pracy” i o niczym nie zapomnij! POBIERAM