Poznajcie projekt Praca w Polsce

Konflikt zbrojny w Ukrainie zmusił miliony obywateli tego kraju do wyjazdu z ojczyzny. Wielu z nich przyjechało do Polski i potrzebuje zatrudnienia. Dzięki inicjatywie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i współpracy wielu podmiotów, w szczególności Ministerstwa Cyfryzacji, Chmury Krajowej, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej powstał projekt pracawpolsce.gov.pl, który wspiera obywateli Ukrainy w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi Pracodawcami. HRlink i Goldenline są partnerami strategicznymi i zapewniają rozwiązania technologiczne wspierające realizację projektu 

Wojna za naszą wschodnią granicą jest dramatem milionów. Wielu z nich zostało zmuszonych do wyjazdu m.in. do Polski, żeby znaleźć schronienie i móc normalnie żyć. Rozumiemy tych ludzi i to, co ich spotkało. Chcemy pomóc im w aklimatyzacji w kraju, a do tego bardzo ważne są również zatrudnienie i pieniądze. Dlatego bezinteresownie angażujemy się w ten duży projekt napędzany przez rządowe organizacje – mówi Arkadiusz Kuchto, prezes HRlink i Goldenline. 

Prostsza i krótsza ścieżka do współpracy  

Projekt ma ułatwić nawiązywanie kontaktów między pracodawcami a poszukującymi pracy obywatelami Ukrainy. Umożliwią to udostępnione na potrzeby tej inicjatywy dedykowane rozwiązania, w tym m.in. bezpłatne narzędzie do publikacji ogłoszeń pracawpolsce.hrlink.eu, umożliwiające również przeprowadzenie pełnych procesów rekrutacyjnych.  

Każdy pracodawca, który zdecyduje się dołączyć do projektu otrzyma informacje na temat zarejestrowanych osób (potencjalnych kandydatów) i ich kompetencjach oraz o tym, czy w lokalizacji, w której oferuje zatrudnienie, znajdują się przyszli pracownicy. 

Pozyskuj dopasowanych specjalistów 

Założeniem projektu jest przede wszystkim wsparcie uchodźców z Ukrainy m.in. w znalezieniu zatrudnienia i możliwie dopasowanej pracy. Ponadto dzięki projektowi organizacje mogą znaleźć kandydatów odpowiadających ich ofertom pracy. Jest to możliwe dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wdrożonym integracjom oraz algorytmom. Po zamieszczeniu przez pracodawcę bezpłatnego ogłoszenia w systemie pracawpolsce.gov.pl, algorytmy analizują bazę potencjalnych kandydatów i wybierają tych, którzy spełniają wymogi zamieszczone w ofercie, a następnie przesyłają im szczegóły danej oferty pracy. 

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej firm mogło wziąć udział w projekcie i skorzystać z dedykowanego narzędzia, przygotowanego na potrzeby Pracy w Polsce oraz na dodaniu jak największej liczby dopasowanych ofert pracy. Po zarejestrowaniu pracodawcy do projektu, może on skorzystać z dedykowanego systemu ATS umożliwiającego darmową, nielimitowaną publikację ogłoszeń oraz realizację pełnych procesów rekrutacyjnych.  

Dzięki dedykowanemu narzędziu w projekcie może wziąć udział każda organizacja, niezależnie od tego, czy korzysta z systemów ATS. Natomiast, jeżeli jesteś już klientem HRlink, skontaktuj się ze swoim opiekunem i poproś o dodanie tej darmowej funkcji do Twojego pakietu. 

Pracodawcy mogą zyskać  

Firmy, które dołączą do projektu zyskają szansę na pozyskanie wykwalifikowanych specjalistów, ekspozycję na rosnącą bazę kandydatek i kandydatów oraz możliwość konstruowania i zamieszczania darmowych, celowanych ofert. 

Pracodawco, nie czekaj! Wypełnij formularz dla przedsiębiorców, dołącz do projektu i zyskaj nowych kandydatów do pracy!   

Projekt jest promowany na dużą skalę, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. We wrześniu ruszyła kampania informacyjna, która od października jest wspierana przez kampanię internetową, m.in. w formie reklam w mediach społecznościowych. 

Dostęp do narzędzi jest bezpłatny do 13 marca 2023 roku. Po upływie tego terminu pracodawca nie jest zobowiązany do dalszego korzystania z nich.