Pomagaj z pasją: dołącz ze swoją firmą

Ruszyła kolejna edycja projektu skierowanego do pracowników firm i korporacji. Pomagaj z pasą to konkurs, dzięki któremu pracownicy, będą mogli w aktywny i twórczy sposób wesprzeć organizacje pozarządowe w kraju, rozwijać własne umiejętności oraz wzmocnić relacje w zespole

Wolontariat pracowniczy cały czas zyskuje na znaczeniu. Ostatnie miesiące pokazały jak ważne jest angażowanie się w działania społeczne. Pomagaj z pasją to projekt, który poza aspektem pomocowym, daje pracownikom przestrzeń do rozwoju i odkrywania własnych pasji. W trakcie trwania pandemii, gdy praca w trybie zdalnym stała się codziennością, a spotkania towarzyskie były utrudnione wielu z nas poszukiwało sposobu na kreatywne spędzanie czasu wolnego w domu. Nasze zainteresowania dzięki konkursowi nabierają jeszcze większego znaczenia, ponieważ mogą pomóc wielu organizacjom pozarządowym i ich beneficjentom.

Zaangażowanie pracowników w działania społeczne powinno wynikać z ich osobistych wartości, a za tym idą talenty i pasje” – mówi Tina Sobocińska, HR4future, Founder & HR Strategic Advisor i jurorka konkursu: – Od wielu lat doświadczam również tego, że działania społeczne wyłaniają naturalnych liderów. Z drugiej strony, programy takie jak wolontariat, są wspaniałą platformą do rozwoju już posiadanych umiejętności, nawiązywania głębokich i autentycznych relacji, podnoszenia poziomu świadomości nie tylko konkretnej osoby, ale całej organizacji, a nawet społeczeństwa.

Osoby biorące udział w konkursie, będą miały szansę zaprezentować swoje talenty lub odkryć drzemiący w nich potencjał i stworzyć wyjątkowe dzieło. Do konkursu można zgłosić nie tylko prace indywidualne ale i zespołowe, to idealna okazja, aby w ramach integracji stworzyć dzieło i przy dobrej zabawie zacieśnić więzy w zespole.

– Rozwijając najefektywniejsze zespoły tzw. Best-in-class obserwuje pewną zależność w ich DNA. Mają one wspólną filozofię, są wokół niej skupieni i realizują wartości, które działają na nich jak spoiwo. W większości są to zespoły bardzo mocno osadzone biznesowo, wyznaczające trend. Po pracy podejmują się działań społecznych np. na rzecz społeczności lokalnych, ostatnio jeden z takich zespołów odbudował plac zabaw dla dzieci i to była ich oddolna inicjatywa. Wszyscy w biznesie chcą mieć proaktywnych i chcących brać odpowiedzialność ludzi. Angażując się społecznie wzmacniamy, a często jest wręcz uruchamiamy takie postawy, budując trwałe zaufanie i relacje oraz skupiając na celu biznesowym cały zespół – mówi Przemysław Lelewski, Partner Zarządzający w Together Consulting oraz juror konkursu.

Wszystkie dzieła zostaną ocenione przez Jury, a na najlepszych czekają nagrody. W tym projekcie uczestników może ograniczać tylko ich wyobraźnia. Do konkursu można zgłosić prace z kategorii: fotografia, obraz oraz rękodzieło. Utwory, które będą nawiązywać tematyką do popularyzacji różnorodności oraz integracji mogą zdobyć nagrodę specjalną w kategorii różnorodność. Oceny Jury wyłonią zwycięzców, jednak w tym konkursie nikt nie przegrywa, ponieważ środki zebrane podczas licytacji zostaną przekazane na wybraną przez autora organizację i cel, który jest dla niego szczególnie ważny.

Przekonaj się jakie talenty drzemią w pracownikach Twojej firmy. Weź udział w projekcie i daj szansę swoim pracownikom na realizację wolontariatu z pasją do pomagania.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie konkursu.

Przeczytaj także:

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
People Trends 2026

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej