Trendy HR: Katarzyna Dylewska

Jak ważne jest pozyskiwanie Juniorów do organizacji oraz jakie korzyści nam to daje? Na rynku pracy brakuje obecnie specjalistów. Na jakich kandydatów warto stawiać w procesach rekrutacyjnych? Przedstawiamy punkt widzenia Katarzyny Dylewskiej, Specjalisty ds. Personalnych w Greek Trade

Deficyt specjalistów wyzwaniem dla rekruterów

Ogromnym wyzwaniem dla organizacji jest utrzymujący się od kilku lat deficyt specjalistów. Z tym problemem możemy spotkać się we wszystkich branżach. Obecne realia rynku pracy i oczekiwania stawiane działom HR generują tworzenie nowych rozwiązań, mających na celu zaspokojenie występujących potrzeb. Jednym z nich jest zmiana oczekiwań co do samego kandydata.

Idealny kandydat, czyli kto?

Zdajemy sobie sprawę, że nasz „idealny kandydat” może nie pojawić się w naszej organizacji, a sam proces poszukiwania takiej osoby znacznie obciąży budżet. W związku z tym należy przeanalizować priorytety i zastanowić się nad stworzeniem specjalisty od podstaw. Co daje nam takie podejście? Przede wszystkim poszerza krąg naszych kandydatów. W procesie rekrutacji kierujemy się głównie odpowiednimi kwalifikacjami, jednak w tym przypadku należy skupić większą uwagę na potencjale kandydatów.

Każdy kiedyś zaczynał

Pamiętać musimy, że wcześniej wspomniany „idealny kandydat” zanim osiągnął pożądany przez naszą organizację poziom też musiał od czegoś zacząć. Na sukces w danej dziedzinie składa się wiele czynników, a jednym z ważniejszych jest właśnie potencjał. Sam proces tworzenia naszego specjalisty nie jest prosty, ale dzięki włożonemu wysiłkowi jesteśmy w stanie zyskać dobrego pracownika na lata.

Ścieżka rozwoju korzyścią dla…

Pomoże nam w tym przypadku odpowiednio przygotowana ścieżka rozwoju. Nie tylko nasz nowy specjalista uczy się od nas, ale także my uczymy się od niego. Organizacje uczące się i wykorzystujące perspektywy, zyskują coraz więcej, co jest niezwykle korzystne dla biznesu. Wiele organizacji nie jest jeszcze gotowych, aby zaryzykować i skupia się tylko na pozyskaniu doświadczonych pracowników. Jednak musimy sobie zdawać sprawę, że tak naprawdę to my sami musimy tych specjalistów stworzyć.

– Katarzyna Dylewska, Specjalista ds. Personalnych w Greek Trade

. prasówka benefity bezpośrednie poszukiwania biznes candidate experience CSR direct search eb employer branding goldenline goldenline.pl hr HRlink human research IT kandydat kariera konferencja konkurs marka pracodawcy nowości nowość ogłoszenia praca pracodawca pracownik prasówka przegląd mediów raport rekrutacja rekruter rozwój rynek pracy scena hr serwis social media trendy trendy hr webinar wizerunek wizerunek firmy wynagrodzenia wyszukiwarka kandydatów zatrudnienie zmiany

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej

Zapisz się na newsletter Goldenline i otrzymaj dostęp do e-booka:
Zaangażuj pracowników w rekrutację