Trendy HR: Sandra Michalska

Czego na obecnym rynku pracy szukają kandydaci? Jakie są ich oczekiwania względem nowego miejsca pracy? Sandra Michalska tłumaczy, na czym obecnie powinni skupić się pracodawcy, szukający nowych osób do organizacji

Oczekiwania finansowe kandydatów wyzwaniem do pracodawców

Myślę, że na podstawie swoich doświadczeń rekrutacyjnych mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że wg mnie wśród najważniejszych wyzwań rekrutacyjnych są przede wszystkim oczekiwania finansowe kandydatów, które tak naprawdę bardzo mocno galopują w górę ze względu na bardzo szybki i odczuwalny wzrost cen.

Niestety mam wrażenie, że biznesy nie nadążają za tymi wzrostami, co wiąże się z pewnością ze spadkiem rentowności podejmowanych przez firmy przedsięwzięć/projektów.

Przyjazne miejsce pracy celem kandydatów

Kolejny najbardziej zauważalny trend wśród kandydatów to z pewnością poszukiwanie bardziej przyjaznego miejsca pracy a co za tym idzie – przełożonego, dla którego pracownik będzie przede wszystkim człowiekiem a nie numerem pracownika w dziale kadr – co też przekłada się na wzmożoną rotację.

Pracownicy mam wrażenie już tak bardzo nie przywiązują się do miejsca pracy, są bardziej otwarci na zmiany i chyba szybciej podejmują decyzję na temat ewentualnej zmiany pracodawcy niż jeszcze kilka lat temu. W związku z tym przed nami – pracodawcami – stoi ogromne wyzwanie – co zrobić, aby nie pomyśleli o zmianie pracodawcy.

– Sandra Michalska, Recruitment Specialist

. prasówka benefity bezpośrednie poszukiwania biznes candidate experience CSR direct search eb employer branding goldenline goldenline.pl hr HRlink human research IT kandydat kariera konferencja konkurs marka pracodawcy nowości nowość ogłoszenia praca pracodawca pracownik prasówka przegląd mediów raport rekrutacja rekruter rozwój rynek pracy scena hr serwis social media trendy trendy hr webinar wizerunek wizerunek firmy wynagrodzenia wyszukiwarka kandydatów zatrudnienie zmiany

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej

Zapisz się na newsletter Goldenline i otrzymaj dostęp do e-booka:
Zaangażuj pracowników w rekrutację