Trendy HR: Yevheniia Bodnia

Jakie trendy HR powinny być dla rekrutera najistotniejsze? Co może wspomóc prowadzone procesy i wynieść je na wyższy level? Yevheniia Bodnia wymienia TOP3 najważniejszych trendów i opisuje ich wpływ na rekrutację

1.    Szef i zespół mają wpływ

Jakby nie było, każdy ma swój charakter i swoje sposoby kierowania zespołem i często pod tym kątem wybieramy sobie pracowników. Uważam, że każdy szef stara się dobrać kandydatów najpierw na podstawie komunikacji oraz pierwszego wrażenia. W tym przypadku spełnienie wszystkich wymagań odchodzi na drugie miejsce.

2.    Różnorodność pokoleń

Współpraca międzykulturowa w organizacji jest silna jak nigdy wcześniej. Należy umieć się dostosować do potrzeb każdego pracownika i w zależności od wieku osób tworzących daną organizacje potrafić się poprawnie komunikować. Na razie na rynku pracy działają Pokolenia X, Y i Z i mały odsetek Baby Boomers. Każdy przedstawiciel tych pokoleń ma swoje wymagania i czym młodsza generacja tym większe one będą. To ważne, by pokazywać współpracę, np. między Baby boomers i pokoleniem Z lub Pokoleniem X i Y, żeby aplikujący widział, że firma jest otwarta dla takich osób jak on i każdy kandydat niezależnie od wieku znajdzie swoje miejsce w danym zespole.

3.    Era dobrego samopoczucia

Żyjemy w czasach, gdzie co raz częściej trendem zaczyna być nasz komfort i dobre samopoczucie, mamy większe wymagania i potrzeby, chcemy mniej oddawać i więcej otrzymywać. W związku z tym, co raz trudniej będzie zaspokoić wszystkie nasze potrzeby ze strony pracodawców. Szybciej będziemy zmieniać pracę. Właśnie taki ruch teraz widzimy na rynku pracy, dlatego zadaniem pracodawcy powinno być zapewnienie obecnym pracownikom komfortu i balansu między życiem prywatnym a zawodowym.

– Yevheniia Bodnia, Młodszy Specjalista ds. HR

. prasówka benefity bezpośrednie poszukiwania biznes candidate experience CSR direct search eb employer branding goldenline goldenline.pl hr HRlink human research IT kandydat kariera konferencja konkurs marka pracodawcy nowości nowość ogłoszenia praca pracodawca pracownik prasówka przegląd mediów raport rekrutacja rekruter rozwój rynek pracy scena hr serwis social media trendy trendy hr webinar wizerunek wizerunek firmy wynagrodzenia wyszukiwarka kandydatów zatrudnienie zmiany

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej

Zapisz się na newsletter Goldenline i otrzymaj dostęp do e-booka:
Zaangażuj pracowników w rekrutację