Future Processing: Fit Dniówka

Pomagając innym, pomagamy również sobie. Szczególnie wtedy, gdy pomoc mierzona jest w godzinach aktywności fizycznej. #FitDniówka – bo tak nazywa się inicjatywa 8-godzinnego, nieprzerwanego ruchu – jest częścią akcji Fit Pochytani, którą FP przeprowadza już po raz szósty

Od 6 lat Future Processing, polska firma technologiczna, zachęca swoich pracowników do aktywności fizycznej. Wiadomo – ruch to zdrowie i ma ogromny wpływ na dobre samopoczucie każdego z nas. Wartość ta rośnie wielokrotnie, gdy trenujemy nie tylko dla siebie, ale też dla innych.

I właśnie na takim założeniu bazuje akcja Fit Pochytani, którą FP przeprowadza od 2017 roku. Wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarze FPowiczów – nie zatrzymała go nawet pandemia.

Cel jest szczytny, a zasady proste – ruszać się jak najwięcej. Osoby, które biorą udział w wyzwaniu, instalują aplikację, która mierzy czas dowolnej aktywności fizycznej. W tym roku firma korzysta ze Stravy.

Akcja rozpoczęła się 4 lipca i potrwa do 2 października. W tym czasie FP chce “uzbierać” 10 tysięcy godzin aktywności. Gdy cel zostanie zrealizowany, firma przekaże pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla tegorocznego bohatera akcji – Iwka Zomrowskiego, bliskiego jednej z FPowiczek. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce i potrzebuje rehabilitacji.

Wśród pracowników, którzy wezmą udział w wyzwaniu, FP będzie co miesiąc losować nagrody-niespodzianki. Dzięki poprzednim edycjom Fit Pochytanych udało się sfinansować turnus rehabilitacyjny dla członka rodziny jednego z pracowników. Akcja pozwoliła też na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla hospicjum Świetlikowo i zaopatrzenie w sprzęt sportowy gliwickich domów dziecka.

#FitDniówka

Człowiek nie robot – lubi, jak się dzieje. Aby urozmaicić wyzwanie, 10 sierpnia FP zorganizowało #FitDniówkę.

To jednodniowe wydarzenie, podczas którego przez 8 godzin przynajmniej jeden uczestnik wyzwania musiał być w ruchu. Między 8:00 a 16:00 pracownicy bez żadnej przerwy zasilali “pulę aktywności” – spacerując wokół biura, jeżdżąc na rolkach, biegając czy biorąc udział w zajęciach zorganizowanych przez FP. W #FitDniówce uczestniczyli FPowicze z Gliwic i Gdyni, a także ci pracujący zdalnie – dzięki temu wydarzenie nabrało jeszcze więcej mocy, bo zjednoczyło wszystkich pracowników.

Ponieważ cała akcja zakończyła się sukcesem (co widać, na załączonych zdjęciach), FP przekazało dodatkowe 1000 zł na rehabilitację Iwka.

Dobro rośnie w siłę

W tym roku Future Processing zaprosiło do akcji partnerów, zaprzyjaźnione firmy oraz przedsiębiorstwa, z którymi pracuje na rzecz dobrostanu swoich pracowników. Do akcji dołączyło już Ask Henry oraz KP Labs.

Aby jeszcze bardziej rozszerzyć akcję, FP połączyło się z wirtualną strefą wypożyczeń i zwrotów rowerów miejskich. Dzięki temu pracownicy będą mogli dojeżdżać do firmy na rowerze i zostawiać go na terenie biura. Tym sposobem pracownicy nie tylko wspierają cel akcji, ale również środowisko naturalne. Korzyści jest naprawdę wiele. 😊

Iwo to bliski jednej z FPowiczek. Chłopiec urodził się w 38 tygodniu ciąży i niestety natychmiast po urodzeniu wymagał akcji ratującej życie. Problemy, które spotkały go w pierwszych dniach życia, spowodowały mózgowe porażenie dziecięce. Obecnie Iwo potrzebuje rehabilitacji – jej sfinansowanie jest głównym celem tegorocznej edycji Fit Pochytanych.

Przeczytaj także:

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
Digital HR

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej