Trendy HR: Natalia Rosół

Jak prowadzić nowoczesne procesy rekrutacyjne? Rekruterzy zdają sobie sprawę, jak ważne w HR jest nadążanie za trendami i zmieniającym się światem. Jak sprostać pojawiającym się wyzwaniom?

Chcąc pozyskiwać najlepszych kandydatów, trzeba być na bieżąco z dynamicznymi zmianami w branży HR. O obowiązujących trendach w rekrutacji opowiada Natalia Rosół, HR Business Partner w Kilargo

O dobrego kandydata coraz trudniej

Świat rekrutacji stanął do góry nogami, a obszar HR musi być dużo bardziej elastyczny niż kiedyś. Zauważamy na rynku trudności z pozyskaniem kandydatów zarówno blue collar, jak i white collar. Coraz ciężej o dobrych i zmotywowanych specjalistów. Kandydaci często poszukują spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa w związku z niestabilną i wciąż zaskakującą sytuacją wokół nas – pandemicznymi zawirowaniami, konfliktami zbrojnymi czy galopującą inflacją.

Jak dobrze byłoby po prostu odetchnąć!

Jednym z rozwiązań, które zdecydowaliśmy się wprowadzić u nas jest postawienie naszych pracowników w centrum uwagi. Mamy naprawdę super kadrę! Jesteśmy zdecydowani do podnoszenia naszych kwalifikacji, doceniania lojalności i zaangażowania oraz ustandaryzowania procesów dotyczących wewnętrznych ścieżek karier i awansowania, polityki wynagradzania czy komunikacji wewnętrznej.

Pracownik w centrum uwagi

Dokładnie analizujemy strukturę organizacyjną i jesteśmy otwarci na tworzenie nowych stanowisk pracy. Czujemy, że nasi pracownicy chcą czuć się wysłuchani oraz zaopiekowani. Staramy się wdrażać nowe rozwiązania, łącząc cele prywatne pracowników z celami szeroko pojętego biznesu oraz planów strategicznych. Przed nami bardzo dużo pracy, ale wiemy, że dla naszych pracowników – po prostu WARTO.

– Natalia Rosół, HR Business Partner w Kilargo Sp.z.o.o.

. prasówka benefity bezpośrednie poszukiwania biznes candidate experience CSR direct search eb employer branding goldenline goldenline.pl hr HRlink human research IT kandydat kariera konferencja konkurs marka pracodawcy nowości nowość ogłoszenia praca pracodawca pracownik prasówka przegląd mediów raport rekrutacja rekruter rozwój rynek pracy scena hr serwis social media trendy trendy hr webinar wizerunek wizerunek firmy wynagrodzenia wyszukiwarka kandydatów zatrudnienie zmiany

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
People Trends 2026