Recomat w siedzibie Rossmanna

W biurowcu Rossmanna w Łodzi działa pierwszy recomat na butelki PET, aluminiowe puszki i nakrętki. Zachęcamy w ten sposób do segregacji odpadów i proekologicznych nawyków – przyznają pracownicy firmy

Recomat jest prosty w obsłudze. Wystarczy zeskanować specjalnym czytnikiem kod kresowy butelki lub puszki. Po chwili otworzy się wrzutnia, do której wkłada się przedmiot do recyklingu. Automat po kodzie kreskowym rozpozna rodzaj opakowania i skieruje je do właściwego worka. Całość potrwa kilkanaście sekund.

Recomat jednorazowo może pomieścić 8 kg plastiku i 9 kg aluminium. Następnie wszystkie zgromadzone odpady trafiają do recyklingu.

Recomat stanął w centrali Rossmann w Łodzi, gdzie na co dzień pracuje ponad 1.200 pracowników. Do korzystania z niego zachęca także system zbierania punktów i wymiana ich na rożne benefity. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację, która za każdą butelkę i puszkę dodaje nam na konto 1 pkt. Można je wymienić na kody rabatowe do sklepów partnerskich (np. sportowych, ze sprzętem AGD) lub ekologiczne upominki od naszej firmy.

Jeszcze w tym roku Rossmann wdroży dwa kolejne takie urządzenia w centrali. Planowane jest, aby stopniowo były wprowadzane również do drogerii.

Przeczytaj także:

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
Digital HR

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej