Sennik HR, czyli świat HR po angielsku

W branży HR znajomość języka angielskiego jest bardzo cenną umiejętnością. Rekruterzy, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem kandydatów biegle posługujących się tym językiem, sami muszą potrafić swobodnie porozumiewać się po angielsku. Jak szlifować swoje umiejętności językowe? Z pomocą przychodzi podcast „Sennik HR”

Język angielski na 5+

Zarówno specjaliści, jak i eksperci z branży HR dobrze wiedzą, że w tej profesji stały rozwój jest niezbędny, by nadążyć nad dynamicznie zmieniającym się nie tylko rynkiem pracy, ale również ewoluującymi oczekiwaniami kandydata. Webinary, szkolenia zawodowe, eksperckie raporty, e-booki to chleb powszedni dla tych, którzy w świecie HR chcą być na bieżąco.

Oprócz stałego śledzenia nowinek branżowych warto postawić również na samodzielne podnoszenie swoich kwalifikacji, chociażby w kontekście nauki języka angielskiego, którego znajomość w tej branży jest często niezbędna. Jak samodzielnie podnieść swoje kwalifikacje językowe? Z pomocą przychodzi autorski podcast Łukasza Sennika.

Podcast „Sennik HR”

„Sennik HR” to podcast, dzięki któremu w 15 minut można poznać kwestie związane ze światem Human Resources w kontekście nauki języka angielskiego. Co tydzień w każdym odcinku pojawia się 10 angielskich słów oraz zwrotów przydatnych w codziennej pracy działu HR. Oprócz tego w podcaście pojawia się sporo ciekawostek gramatycznych, leksykalnych czy przydatnych wskazówek dotyczących wymowy. Podcast „Sennik HR” jest dostępny na Soptify i Apple Podcasts.

Lekcje angielskiego dla HR-owców

Podnoszenie kompetencji językowych pozwala na większą swobodę podczas rozmowy i usprawnia codzienną pracę HR-owców. Podcast jest dedykowany osobom, które na co dzień pracują w działach HR i posługują się językiem angielskim na poziomie +/- B2. W „Senniku HR” oprócz poszerzania słownictwa, autor rozwija również elementy gramatyczne oraz aspekty związane z wymową. Kontekst przykładowych zdań omawianych w podcaście zawsze odnosi się do wypowiedzi, które mogą być realnie użyte przez pracowników działów HR w codziennej pracy:

– Sama inicjatywa jest próbą zaopiekowania się działami HR w kontekście językowym, z mojego doświadczenia wynika, że HR to dział, który organizuje zajęcia w firmie, ale nie ma środków na kursy dla swojego działu. Inną sprawą jest to, że specyficzne słownictwo HRowe nie jest bardzo popularnym tematem kursów, podręczników, a lektorzy nie są za bardzo biegli w tej dziedzinie. – podsumowuje pomysłodawca podcastu, Łukasz Sennik, Head of Studies w eTutor.

. prasówka benefity bezpośrednie poszukiwania biznes candidate experience CSR direct search eb employer branding goldenline goldenline.pl hr HRlink human research IT kandydat kariera konferencja konkurs marka pracodawcy nowości nowość ogłoszenia praca pracodawca pracownik prasówka przegląd mediów raport rekrutacja rekruter rozwój rynek pracy scena hr serwis social media trendy trendy hr webinar wizerunek wizerunek firmy wynagrodzenia wyszukiwarka kandydatów zatrudnienie zmiany

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej

Zapisz się na newsletter Goldenline i otrzymaj dostęp do e-booka:
Zaangażuj pracowników w rekrutację