Jak jeszcze bardziej zaangażować pracowników?

Ostatnie dwa lata znacząco wpłynęły na funkcjonowanie wielu firm. Pracownicy z dnia na dzień musieli przyzwyczaić się do nowych warunków pracy i odnaleźć się w rzeczywistości, w której większość aktywności odbywała się online. Szybka reakcja firm pozwoliła pracownikom zaadaptować się i realizować zadania w zaciszu swoich domów, czy mieszkań. Jak te dwa lata pracy zdalnej wpłynęły na pracowników – poruszymy ten temat podczas najbliższego spotkania organizowanego przez Fundację Pro NGO

Już w najbliższą środę 27 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie „Nowe formy integracji, wolontariatu i angażowania pracowników”. Razem z zaproszonymi gośćmi: Adamem Piwkiem, Weroniką Pernak i Małgorzatą Zarzeczną zastanowimy się, z jakimi wyzwaniami w obszarze HR mierzą się teraz pracodawcy.  Jakie są przewidywania i tendencje. Porozmawiamy także o tym, jak wolontariat pracowniczy może pomóc rozwiązać te problemy. Ponadto poszukamy odpowiedzi na pytanie – czy angażowanie pracowników w działania społeczne ma wpływ na budowanie więzi pracownika z firmą i wzmacnianie relacji oraz jak te możliwości wykorzystać w praktyce.

Wiele firm dostrzega problem jakim jest zmniejszenie zaangażowania pracownika i poczucia przynależności. Żadna nawet najlepiej przygotowana komunikacja, czy spotkanie online nie zastąpi kontaktu z drugą osobą podczas wspólnych przerw na kawę, czy aktywności społecznych realizowanych razem z kolegami. Realizacja zdalnego wolontariatu poza niewątpliwymi plusami ma też wiele minusów, ponadto nie każdą aktywność da się w ten sposób realizować. Dla wielu pracowników wolontariat to odskocznia od codzienności i wyrwanie z rutyny pracy, dlatego lepsze efekty możemy osiągnąć wyłączając komputer i wychodząc do ludzi.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany nowy projekty fundacji – GO4NGO, który odpowiada na potrzeby pracowników w tym obszarze. Celem akcji jest niwelowanie barier oraz inicjowanie dialogu pomiędzy biznesem i NGO poprzez ruch, sport i dialog. Projekt wspiera i aktywnie weźmie w nim udział Jasiek Mela! Do projektu włączyła się również Grupa Enea angażując swoich pracowników do aktywnego wsparcia organizacji pozarządowych.

– Wolontariat pracowniczy w Grupie Enea funkcjonuje od 10 lat. Przez ten czas udało się zrealizować wiele dużych i małych przedsięwzięć i akcji. Społeczność wolontariuszy w Enei tworzy dziś ponad 400 pracowników. To osoby z różnych środowisk, często nie współpracujące ze sobą na co dzień, które bezinteresownie włączają się w projekty edukacyjne, sportowe, kulturalne czy ekologiczne. Zaangażowanie się w projekt GO4NGO daje pracownikom kolejną szansę na poznanie organizacji, które funkcjonują w ich środowiskach, długofalowo poszerzając współpracę między NGO a biznesem – mówi Joanna Mularczyk, Kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Grupa ENEA.

Spotkanie dedykujemy osobom związanym z obszarami CSR, Employer Brandingu, HR i wolontariatu pracowniczego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszej rejestracji.