Wellbeing mają we krwi

23 marca odbyła się V edycja konferencji Wellbeing w Praktyce. Podczas niej poznaliśmy m.in. zwycięzców konkursu „The Best of Wellbeing” na najlepsze praktyki pro-wellbeingowe w 2021 roku

23 marca 2022 odbyła się V edycja Konferencji Wellbeing w Praktyce,to największe w Polsce wydarzenie organizowane cyklicznie przez Wellbeing Institute, związane z tematyką wellbeingu w organizacji, skupiające topowych ekspertów, którzy podzielili się konkretną wiedzą na temat podnoszenia dobrostanu w kontekście osobistym i biznesowym.

Konferencja odbyła się w formule hybrydowej stacjonarnie w Warszawie oraz online, w której brało udział ponad 200 uczestników i została zaplanowana tak, by dostarczyć biznesowi dokładnie tego, czego najbardziej potrzebuje w tym momencie – wiedzy praktycznej. Nowoczesne organizacje skupiają się już nie tylko na budowaniu przewagi konkurencyjnej, ale także dbaniu o dobrostan psychiczny i fizyczny swoich pracowników. Pierwszy Panel poświęcony był tematyce wdrażania wellbeingu w organizacji, praktycy z firm Credit Agricole, Discovery, EMEA Aliaxis Group, Orange oraz Schaeffler, podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami w tym zakresie.

Również osoby zarządzające zaczynają rozumieć, że to człowiek i jego potrzeby, są największą wartością dla firmy. Bardzo mocno to wybrzmiało podczas drugiego Panelu, w którym brali udział Top Menagerowie z takich organizacji jak Starbucs i AmRest, Ops Talent, Her Impact, Szpitala Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim oraz firmy Tradedoubler.

The Best of Wellbeing

Podczas konferencji odbyła się także Gala Finałowa Konkursu „The Best of Wellbeing” na najlepsze praktyki pro-wellbeingowe w 2021 roku, podczas której zwycięzcom Konkursu zostały wręczone pamiątkowe statuetki oraz dyplomy:

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestników konkursu.

Nie zabrakło także case study liderów wellbeingu z Banku Gospodarstwa Krajowego, DHL Parcel Polska oraz OVHcloud, którzy zostali docenieni za swoje działania wyjątkową statuetką oraz certyfikatem Wellbeing Leader. Doceniona statuetką oraz certyfikatem Wellbeing Quality została także firma Eximius Park, za stworzenie przestrzeni biurowej, która pozytywnie wpływa na wellbeing.

Wyjątkowe inspiracje

Gośćmi specjalnymi Konferencji byli: Ph.D. Sonja Lyubomirsky – wybitna profesor psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Riverside i autorka książek „The How of Happiness” („Wybierz szczęście”) i „The Myths of Happiness” („Mity o szczęściu”), opublikowanych w 39 krajach z prelekcją „O co chodzi z tym szczęściem?”, Natalia de Barbaro – psycholożka, autorka książki “Czuła Przewodniczka” oraz zbioru wierszy “Krwawnik, mniszek, ułudka” z wykładem „Rozwój jako droga powrotna” oraz Daniel Józek Qczaj, jeden z najpopularniejszych trenerów motywatorów w Polsce z wystąpieniem „Ukochoj siebie”.

Na Konferencji nie zabrakło też nawiązania do obecnej sytuacji na Ukrainie i próby odpowiedzi na pytanie jak pracodawcy mogą wpierać i pomagać najbardziej efektywnie. Uczestnicy konferencji mogli także skorzystać ze strefy wystawców, przygotowanej przez partnerów wydarzenia m.in. firmy Lunching, EmpikGo, BluzUp oraz zrobić badania poziomu witaminy D3, które prowadziła firma uPacjenta.

Podczas wydarzenia miała też miejsce premiera nowatorskiego produktu enzo – kabiny odnowy psychofizycznej. Jest to innowacyjne połączenie specjalnie wyselekcjonowanej wiedzy i doświadczenia z obszaru zdrowia psychicznego i fizycznego z najnowszą technologią. To wszystko zostało zawarte w kompaktowej, nowocześnie zaprojektowanej przestrzeni, która pozwala swoim użytkownikom, w dowolnej chwili zregenerować się, zrelaksować lub dodać sobie energii, z której chętnie korzystali uczestnicy konferencji. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród, a uczestnicy, którzy byli stacjonarnie w Warszawie zostali zaproszeni na dodatkową sesję wellbeingowych relacji. Wydarzenie zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestników, którzy dostali dużą dawkę praktycznej wiedzy, inspiracji i narzędzi do zastosowania w swoich organizacjach.

Na kolejną, VI edycję, konferencji Wellbeing w praktyce zapraszamy za rok. Jesteśmy przekonani, że będzie co najmniej tak samo interesująca, pełna inspiracji i dobrych wellbeingowych praktyk jak poprzednie edycje. Do zobaczenia!

Agnieszka Czerkawska, Wellbeing Institute

Goldenline i HRlink były patronami medialnymi wydarzenia.

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
People Trends 2026