Rusza nowy projekt GO4NGO

Pracownik spędzający czas wspólnie z przedstawicielem organizacji pozarządowej? Jazda na rowerze, spacer, trening na siłowni, zajęcia z zumby, mecz piłkarski czy po prostu 30 minut wspólnej rozmowy z pyszną kawą. Teraz to możliwe, ponieważ rusza nowy projekt GO4NGO, który zmieni podejście do organizacji pozarządowych

Ruch, sport i dialog czyli projekt GO4NGO

Razem z wiosną rusza nowy projekt, który przyniesie powiew świeżości i promienie słońca do biur i domów i jest wspaniałą okazją, aby się spotkać i wspólnie zrobić coś fajnego. Ostatnie dwa lata pandemii wywołanej wirusem COVID-19 spowodowały, że część aktywności, zwłaszcza sportowych czy nastawionych na integrację pracowników, z przyczyn bezpieczeństwa i ograniczania transmisji wirusa była odwoływana lub realizowana w trybie online.

projekt go4ngo

Pracownicy, którzy tęsknią za spotkaniami w bezpiecznych warunkach, będą mogli poznać ciekawe osoby oraz dobrze się przy tym bawić. Projekt pozwoli także zaangażować pracownika w kreowanie działań wokół społeczności firmy, rozwijać w firmie inicjatywy oddolne oraz realnie oddziaływać na otoczenie i lokalne społeczeństwo.

Korzyści dla firmy i pracownika

Firmy zauważają możliwości i korzyści, jakie niesie współpraca z organizacjami pozarządowymi. Znają lokalną społeczność i jej potrzeby, współpracują z jednostkami samorządowymi, potrafią angażować wolontariuszy, są ekspertami w swojej dziedzinie. Jednak we współpracy na linii NGO – biznes dochodzi do wielu różnic i rozmijania się w oczekiwaniach. Te problemy wynikają w dużej mierze z braku świadomości potrzeb NGO i oczekiwań firmy. Kamieniem milowym będzie tworzenie okazji do spotkań, podczas których dwie strony będą miały okazję poznać się i spokojnie porozmawiać, a przy okazji wspólnie spędzić czas na aktywności, która sprawia im przyjemność. Jakie to proste!

Rola organizacji pozarządowych w społeczeństwie

Kolejne kryzysy pokazują i umacniają nas w przekonaniu, jak ważną rolę w funkcjonowaniu naszego społeczeństwa i nie tylko odgrywają organizacje pozarządowe. Zawsze gotowe do działania, pomagają bezinteresownie, na pierwszym miejscu stawiają swoich beneficjentów. Organizacje wywierają znaczący wpływ na funkcjonowanie lokalnej społeczności i otoczenia, w którym firmy i korporacje prowadzą swoje działania, a pracownicy wykonują swoją pracę. Teraz jest okazja, aby się spotkać.

Pracownicy mają okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi, poznać potrzeby lokalnej społeczności i wejść w świat, który dla wielu z nich nadal jest obcy, dowiedzieć się, jak funkcjonują organizacje i lepiej zrozumieć ich potrzeby. Dla NGO to wspaniała okazja do wyjścia z inicjatywą, nawiązania kontaktu i zaprezentowania tego, kim jest jako organizacja.

. prasówka benefity bezpośrednie poszukiwania biznes candidate experience CSR direct search eb employer branding goldenline goldenline.pl hr HRlink human research IT kandydat kariera konferencja konkurs marka pracodawcy nowości nowość ogłoszenia praca pracodawca pracownik prasówka przegląd mediów raport rekrutacja rekruter rozwój rynek pracy scena hr serwis social media trendy trendy hr webinar wizerunek wizerunek firmy wynagrodzenia wyszukiwarka kandydatów zatrudnienie zmiany

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
People Trends 2026