HR wspiera: CRIDO pomaga

Mamy przyjaciół, znajomych, współpracowników i pracowników z Ukrainy, dlatego nie opuszczamy ich w tak trudnych dla nich chwilach – mówi Michał Gwizda, partner zarządzający w CRIDO

Sprawdź inicjatywy polskich firm i organizacji w ramach akcji HR wspiera Ukrainę >>>

Wiemy, że milczenie i pasywność nie mogą mieć miejsca. Dziś możemy i powinniśmy pomagać, dzieląc się przede wszystkim posiadanymi już zasobami i zastanawiając się jak będziemy mogli wykorzystać je długofalowo – mówi Michał Gwizda, partner zarządzający w CRIDO. 

Organizacja podjęła wiele działań, wśród nich:

• uruchomiono bezpłatną infolinię dla wszystkich osób, które potrzebują wsparcia w kwestiach migracyjnych, prawnych, celnych oraz związanych ze wsparciem finansowym relokacji działalności. Specjaliści firmy są dostępni pod numerem telefonu: +48 539 011 954. W sprawie wsparcia można kontaktować się mailowo pod adresem: supportukraine@crido.pl

• eksperci firmy prowadzą webinary dla przedsiębiorców, np. „Sytuacja przedsiębiorców w obliczu wojny w Ukrainie – co mogą zrobić?”, dla wszystkich przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w tym obszarze, zarówno w języku polskim jak i angielskim, a prezentacja z webinaru jest również udostępniana uczestnikom w języku ukraińskim. Webinary prowadzone są zarówno w ramach naszej własnej aktywności, jak i na rzecz różnych organizacji, które zgłoszą nam taką potrzebę 

Pracownicy CRIDO zainicjowali i złożyli do Ministerstwa Finansów postulaty zmian podatkowych związanych z dobroczynnością na rzecz Obywateli Ukrainy – część tych postulatów została już zaadresowana na poziomie projektu tzw. specustawy. Na bieżąco przygotowane są specjalne materiały informacyjne, adresowane takżę dla przedsiębiorców, także z tych z zagranicy w zakresie wsparcia z formalnym procesem celnym związanym z dostarczaniem produktów pomocowych dla Ukrainy i jej mieszkańców.

Pracownicy zaangażowali się we wsparcie NGO-sów aplikujących o środki na działania na rzecz uchodźców – w zakresie wypełniania wniosków. Pracownicy w wyniku zbiórki funduszy zakupili produkty, które trafiły do Banku Żywności SOS w Warszawie.

Wolontariusze CRIDO biorą też udział w wielu akcjach wsparcia na rzecz uchodźców z Ukrainy, transportując uchodźców na teren Polski, udzielając im schronienia we własnych domach, angażując się w różne zbiórki, działalność poszczególnych organizacji pozarządowych, jak i oferując wsparcie w często bardzo nieoczywisty sposób, ale też wykorzystując swoje umiejętności i wiedzę w obszarze prawa czy podatków aby wspierać osoby potrzebujące.

W celu przemyślanego poukładania i zaplanowania realizowanych przez nas inicjatyw, które świadomi czynników zewnętrznych chcielibyśmy odpowiednio rozłożyć w czasie, powołaliśmy w naszych strukturach specjalny zespół dedykowany zarządzaniu naszą aktywnością w tym obszarze. Obecnie zbieramy informacje o wszystkich aktywnościach naszych pracowników, byśmy w pierwszej kolejności mogli wspomóc długofalowo rozpoczęte przez nich działania. Naszym celem jest skupienie się na kilku z góry określonych inicjatywach, które będą odpowiednio rozłożone w czasie i pozwolą nam na owocne wykorzystanie środków, które zdecydowaliśmy się obecnie przeznaczyć na wsparcie uchodźców, ale też Ukraińców, którzy z różnych, niezależnych od nich powodów, nadal znajdują się na terenie swojego objętego wojną kraju – dodaje Michał Gwizda, partner zarządzający w CRIDO.

Przeczytaj także:

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
People Trends 2026

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej