HR wspiera Ukrainę: Corning

Jako firma, której jedną z wartości jest jednostka, nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tragicznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą – pisze na łamach bloga HR Goldenline Aleksandra Stawińska z Corning

Sprawdź inicjatywy polskich firm i organizacji w ramach akcji HR wspiera Ukrainę >>>

Już pierwszego dnia rozesłaliśmy wszystkim pracownikom dwujęzyczne oświadczenie członków zarządu, w którym w stanowczy sposób sprzeciwiliśmy się wszelkim aktom agresji i łamania prawa. Zapewniliśmy również pracowników o naszym pełnym wsparciu, a także konkretnej pomocy, którą od razu zaczęliśmy organizować. Dzięki uruchomieniu dyżurów naszych pracowniczek z Ukrainy szybko zebraliśmy informacje dotyczące najpilniejszych potrzeb i obszarów, w których jako pracodawca możemy wesprzeć naszych pracowników. Na tej podstawie zaczęliśmy wdrażać konkretne rozwiązania i pracować nad kolejnymi formami pomocy. Dotychczas udało nam się uruchomić następujące działania:

Każdy nasz pracownik z Ukrainy otrzyma dodatkowy dzień płatnego urlopu, jeśli tylko zgłosi taką potrzebę. Natomiast ci, którzy muszą wrócić na Ukrainę, otrzymali od nas gwarancję ponownego zatrudnienia na niepogorszonych warunkach. Ponadto, wspólnie z naszymi agencjami zatrudnienia, pracujemy nad tym, aby wspierać bliskich naszych pracowników w znalezieniu zatrudnienia w Polsce. Oferujemy w tym zakresie pomoc formalno-prawną.

Rozumiemy też, jak ważne jest wsparcie psychiczne, dlatego wdrażamy pomoc psychologiczną dla wszystkich osób zatrudnionych w Corning, także w języku ukraińskim. Nie bez znaczenia jest również to, że pozostajemy w kontakcie z naszymi polskimi pracownikami i razem z wewnętrznymi organizacjami przeprowadzamy zbiórki potrzebnych artykułów i nieustannie zachęcamy do pomocy.

Aleksandra Stawińska, EMEA Employer Branding Specialist w Corning

Przeczytaj także:

Zapisz się na newsletter Goldenline
i otrzymaj dostęp do raportu:
People Trends 2026

Oferta HRlink i Goldenline

Skorzystaj z synergii i rekrutuj jeszcze skuteczniej