HR wspiera Ukrainę

Managerze: zadbaj o swój zespół

Liderzy, Menedżerowie, poranek zaczął się strasznie. Na Ukrainie zaczęła się oficjalna wojna. To u wielu osób w Waszych firmach wywoła strach, złość i smutek. Każdy Ukrainę kojarzy, wiele osób ma znajomych na Ukrainie lub sąsiadów stamtąd. Wiele Waszych firm zatrudnia Ukraińców i ma ukraińskich klientów. To jest jeden z tych momentów, kiedy jako liderzy i menedżerowie musimy wykorzystać wszystkie swoje umiejętności liderskie. Przeczytaj tekst Wojciecha Paździora z Active Strategy: Lider w czasie wojny.

Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami?

Konflikt zbrojny u naszego sąsiada, pracownicy z Ukrainy, których bliscy mogą być dotknięci działaniami zbrojnymi. Znaleźliśmy dla Was materiały z bloga HR, które pomogą w tej niełatwej sytuacji:

Siła różnorodności praktycznie

Pracownicy z Ukrainy w naszej organizacjach to nic niezwykłego. Stanowią często ważną część wielu firm. Pokazujemy kilka badań i statystyk związanych z ich obecnością na polskim rynku pracy:

Jak firmy tech mogą wspierać Ukrainę?

Zachęcamy do obejrzenia webinaru zorganizowanego przez Netguru. Zobacz zapis tutaj. Warto także dołączyć do inicjatywy Tech for Ukraine.

Stawiaj na sprawdzoną wiedzę

Zainspiruj się

  • Strona 1: powitanie
  • Strona 2: wsparcie organizacji pozarządowych
  • Strona 3: informacje dla osób z Ukrainy i przydatne dla osób przyjeżdżających do Polski z tego kraju oraz Polaków, którzy chcą pomóc uchodźcom
  • Strona 4: Managerze zadbaj o swój rozwój także w tym niełatwym czasie
  • Strona 5: Baza dobrych praktyk firm i organizacji (uporządkowana alfabetycznie)
Przeczytaj także: