Życzenia świąteczne dla pracowników: jak je złożyć? 5 przykładowych życzeń

Życzenia świąteczne dla pracowników to miły gest ze strony firmy, która dba o zatrudnionych i pragnie podziękować im za codzienny trud włożony w jej prawidłowe funkcjonowanie. Czego życzyć pracownikom z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia? Przygotowaliśmy 5 przykładowych życzeń świątecznych dla pracowników.

Firmowe życzenia świąteczne z okazji Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wigilia firmowa, prezenty dla pracowników i organizowanie spotkań świątecznych to tradycja wielu organizacji. Życzenia świąteczne dla pracowników są składane zarówno przez zarząd, jak i poszczególne osoby zatrudnione w danej firmie. Ten serdeczny gest od lat jest kultywowany w przeróżnych środowiskach zawodowych.

5 przykładowych życzeń świątecznych dla pracowników

Składanie świątecznych życzeń nie wszystkim przychodzi z łatwością, a natłok przedświątecznych obowiązków sprawia, że trudno znaleźć czas na wymyślanie kreatywnych tekstów bożonarodzeniowych. Oto 5 przykładowych życzeń świątecznych, które można złożyć pracownikom!

Pierwsza propozycja:

W ten magiczny czas pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności na nadchodzący rok.
Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć zgraną organizację i każdego dnia polegać na Waszych umiejętnościach i wsparciu.

Druga propozycja:

Pierwsza gwiazdka już na niebie, dlatego przychodzimy do Was z serdecznymi życzeniami.
Oby nadchodzący rok przyniósł Wam wiele nowych wyzwań zawodowych i mnóstwo wspaniałych chwil.
Wesołych Świąt!

Trzecia propozycja:

Z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia.
Dużo zdrowia, szczęścia i radości,
a w nadchodzącym Nowym Roku wszelkich pomyślności!

Czwarta propozycja:

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas!
Życzymy Wam dużo zdrowia, miłości i pogody ducha.
Odpocznijcie i złapcie siły na kolejne wyzwania zawodowe.
Dziękujemy, że wspólnie tworzymy tak zgraną organizację!

Piąta propozycja:

Niech te święta będą pełne radości, spokoju i pięknych chwil spędzonych wśród bliskich.
Życzymy Wam i Waszym rodzinom dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.
Oby nadchodzący rok przyniósł Wam jeszcze więcej satysfakcji i obfitował w wiele sukcesów na każdym polu!

Jak złożyć życzenia pracownikom?

W dzisiejszych czasach nie wszystkie organizacje mogą sobie pozwolić na osobiste składanie życzeń świątecznych. Wiele firm pracuje zdalnie i nie ma realnego kontaktu z zatrudnionymi. Jak złożyć życzenia pracownikom? Jeżeli nie masz możliwości na spotkanie z kolegą z pracy, to warto wysłać świątecznego maila z życzeniami i dołączyć do niego symboliczną kartkę online. Wzór takiej grafiki można przygotować osobiście lub posłużyć się gotowymi szablonami z internetu.

A co z życzeniami? Pamiętaj, że ważniejsze od składni, rymów i pięknie złożonych zdań pełnych wyszukanych metafor jest to, czy wypowiadane lub wysyłane słowa są szczere i płyną z głębi serca. Dobre relacje przełożonych z podwładnymi, prezesa z zatrudnionymi czy kolegów zza biurka mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie firmy. Podtrzymywanie tradycji składania świątecznych życzeń pracownikom pozytywnie wpływa na atmosferę w firmie i zgranie całej organizacji.