Gry kompetencyjne w branży HR

Świat rekrutacji jest dynamiczny, a zadaniem specjalistów i ekspertów działających w tej branży jest śledzenie nowinek i podążanie za trendami HR, których wdrożenie może usprawnić cały proces rekrutacyjny. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się gry kompetencyjne – sprawdziliśmy dlaczego.

Jak mierzyć kompetencje kandydatów do pracy?

Szukając odpowiedniego kandydata na dane stanowisko, rekruterzy podejmują szereg działań, które służą ocenie kwalifikacji i kompetencji potencjalnych pracowników. Branża HR rozwija się dynamicznie, a na rynku wciąż pojawiają się nowe narzędzia, które gwarantują odpowiedni pomiar kompetencji.

Jak dokonać odpowiedniej diagnozy i oceny kandydata do pracy?

Jedną z metod, najczęściej wykorzystywanych przez specjalistów, są testy kompetencyjne, dzięki którym, można obiektywnie ocenić umiejętności kandydata na dane stanowisko. To wygodny i miarodajny sposób mierzenia kompetencji, jednak osoby starające się o pracę, podczas rozwiązania testu, mogą czuć się jak na egzaminie, co negatywnie wpływa na ich komfort podczas rekrutacji.

Gry kompetencyjne – rekrutacyjny trend dekady

Jak inaczej podejść do pomiaru kompetencji, aby nie zrazić kandydatów? Rozmowa o pracę to stresujące wydarzenie, dlatego warto wykorzystać narzędzia, które w komfortowy sposób pomogą przejść przez rekrutację. Jednym z innowacyjnych pomysłów na pomiar kompetencji stały się gry, dzięki którym branża HR może połączyć przyjemne z pożytecznym w ocenie kandydata.

Czym są gry kompetencyjne?

Od kilku lat firma Competence Game udowadnia, że rzetelnego pomiaru kompetencji pracowników lub kandydatów do pracy można dokonać poprzez dobrą zabawę.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ClusterMind.png

Linia produktów do rekrutacji i procesów rozwojowych oferowana przez markę została ciepło przyjęcia przez przedstawicieli branży HR, którzy od lat korzystają z nowoczesnych narzędzi ułatwiających procesy rekrutacyjne.

Innowacyjny pomysł na pomiar kompetencji pracowników i kandydatów do pracy

Rynek HR zmienia się dynamicznie, a stosowanie innowacji znacznie usprawnia procesy podejmowane przez specjalistów i ekspertów z branży. Gry kompetencyjne zostały rzetelnie opracowane i są z powodzeniem wykorzystywane przez rekruterów. Najnowszą propozycją od Competence Game jest nowa gra: Cluster Mind. Celem rozgrywki jest pomiar kompetencji w dwóch obszarach:

  • Branie odpowiedzialności za zrealizowane zadania
  • Umiejętność pracy w zespole

Jak podczas gry mierzone są kompetencje pracowników oraz kandydatów do zatrudnienia? Ukryty algorytm na podstawie zachowania konkretnego gracza w trakcie rozgrywki jest w stanie obliczyć poziom jego kompetencji i wysnuć wnioski po zakończeniu gry.

System automatycznie generuje kilka wersji raportów do wglądu managerów czy specjalistów ds. HR. Natomiast osoba biorąca udział w grze, otrzymuje informację o osiągniętym wyniku i wskazówki, dzięki którym może dalej rozwijać swoje kompetencje.

Gry pozwalające na efektywne mierzenie kompetencji

Ocena kompetencji pracowników lub kandydatów do pracy to ważny aspekt w każdej firmie. Dzięki grom oferowanym przez Competence Game proces ten może przebiegać znacznie szybciej i przyjemniej. Gracz czuje się swobodnie i wykorzystuje swoje umiejętności, aby przejść rozgrywkę, jednocześnie biorąc udział w doświadczeniu, badającym jego kompetencje. Badanie może być wykonane w dowolnym momencie, a gra trwa 2 godziny.

ClusterMind to narzędzie, które ułatwia wybór najlepszego kandydata i podnosi efektywność pracy specjalistów HR. Mniejsze koszty rekrutacji, zaoszczędzony czas na selekcję kandydatów i większa atrakcyjność organizacji? Dzięki grom kompetencyjnym jest to możliwe!