Firmowy Rajd Rowerowy zakończony

Za nami finał pierwszego w Polsce Firmowego Rajdu Rowerowego. Premierowa edycja odbyła się w ostatni weekend, 18 września 2021 r. we Wrocławiu. W miejskiej grze wzięło udział blisko 600 zawodników z 60 lokalnych firm i okolic

Firmowemu Rajdu Rowerowemu towarzyszyło dużo radosnych emocji i sportowych doznań. Nie zabrakło rywalizacji, ale miała ona charakter pozytywny i poprowadziła trzy najlepsze drużyny do zwycięstwa. Podczas rajdu istotna była gra zespołowa, która integrowała członków firmowych drużyn, a realizację quizów, wyzwań i innych zabaw umożliwiła dedykowana aplikacja, która sprawnie sumowała stopniowo zdobywane punkty.

Trasa gry prowadziła wzdłuż miejskich ścieżek rowerowych. Tuż na starcie, czekał na uczestników Kaufland, który częstował zdrowymi i pożywnymi przekąskami. Przy Marinie Kleczków stacjonowała firma Carex, która dbała o bezpieczeństwo i higienę wszystkich przyjeżdżających, a w okolicach Politechniki Wrocławskiej marka Specialized utworzyła showroom. Nie zabrakło również energetycznego doładowania ETNO CAFE, które czekało na uczestników FRRuuu z pyszną i ciepłą kawą.

Na szczególną aprobatę zasłużyła nowoczesna i bezpieczna formuła wydarzenia. Organizatorzy dostosowali się do szczególnych zasad bezpieczeństwa w czasach pandemii i zaproponowali ciekawe rozwiązania. Uczestnicy rozpoczynali rajd falowo, w odstępach 15 minutowych, co zminimalizowało spotkania zbiorowe, a na trasie można było korzystać ze środków higieny osobistej. W dodatku każdy cyklista był zobowiązany do posiadania kasku.

To wydarzenie było czymś więcej niż imprezą sportową. Event promował również ekologię i zdrowy styl życia. Udało się zamienić samochody na rowery, dotlenić, zadbać o kondycję i ograniczyć ślad węglowy. Co więcej, FRRuuu zasadzi w imieniu uczestników 600 nowych drzew. Wszyscy, którzy brali aktywny udział w Firmowym Rajdzie Rowerowym, zostali tym sposobem bohaterami środowiska!

Wydarzenie nie odbyłoby się bez pomocy i nagłośnienia ze strony Sponsorów i Partnerów. Rajd wspierały znane marki rowerowe takie jak KROSS RENTAL, Specialized, Bike Republic, Nextbike czy SHIMANO. Podziękowania należą się również firmie Carex, Scalo, Kaufland, ETNO CAFE, MPWiK, Posadzimy.pl, Decathlon, Polska Unia Mobilności Aktywnej oraz Zonifero.

Firmowy Rajd Rowerowy to nie pierwsza impreza sportowa pomysłodawców.  Compani nabyło bogatego doświadczenia w tego typu wydarzeniach, organizując regularnie i z powodzeniem, ogólnopolski Bieg Firmowy. Taką samą przyszłość czeka FRRuuu – popularność, cykliczność i kolejne lokalizacje.


– Pomysł Firmowego Rajdu Rowerowego urodził się kilka miesięcy temu z mieszanki potrzeb uczestników, którzy szukali doświadczeń, rozrywki i ruchu na świeżym powietrzu; firm, które ciągle szukają nowych benefitów i rozwiązań dla bezpiecznych eventów oraz wielkiego „boom” na jazdę na rowerze, który obserwujemy w Polsce od kilku miesięcy – tłumaczy Kamil Janik, CEO Compani. – Ekscytacja przy tworzeniu FRRuuu towarzyszyła Companom od momentu prezentacji wizji, przez produkcję wydarzenia, aż po jego sobotnią realizację. Po udanej premierze nowego eventu jesteśmy już w 100% pewni, że będziemy rozwijać FRRuuu i wprowadzać wydarzenie do kolejnych miast. Wszystkim entuzjastom, którzy wzięli udział w pierwszej edycji, serdecznie dziękujemy za zaufanie i świetną zabawę w weekend!


Zapisz się na newsletter Goldenline, a otrzymasz bezpłatnie raport

„Human Relations Trends 2025”


Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Dodaj komentarz