Agile nie jest czymś naturalnym?

Dla nas naturalne jest raportowanie, wykonywanie poleceń przełożonego i jasna rola w strukturze. Przyporządkowanie zadań, a później ich realizacja

Gdy nie mamy rąk pełnych roboty, to nie pracujemy wydajnie. Gdy nie robimy nadgodzin, to nasza pozycja jest zagrożona. STOP. Agile jest naturalny. To my się daliśmy uwikłać w schematy, które toczą nas od wielu lat. Czyż nie jest naturalne dawanie ludziom swobody podejmowania decyzji? Komunikacja ciągła i jasna? Wykonywanie swoich zadań, a później, jeśli jest potrzeba, pomoc w wykonywaniu pozostałych zadań, do których nikt nas nie przydzielił… bo zespół sam sobie reguluje napiętość grafiku pracy? Demonstrujemy kontrolę, ale kontrolę nad pracą, którą wykonujemy, nie nad pracownikami.

Może trudno w to uwierzyć, ale właśnie to jest naturalne i sprawia najwięcej radości i satysfakcji z pracy. Agile to czysty motywator, ale musi być dobrze wdrożony i przestrzegany, by działał. Jak to zrobić? Jak spowodować, by zespoły działały zwinnie, a efekty ich pracy były widoczne w wynikach finansowych firmy? – mówi Kinga Matysiak, CEO Mindstream, organizatora konferencji Agile Corporate.

Zapraszamy na konferencję Agile Corporate, która może rozwiązać wiele wątpliwości, podczas które będzie można porozmawiać z osobami, które już drogę transformacji i trudności mają za sobą. 21 września widzimy się w Warszawie (stacjonarnie) oraz online, z każdego miejsca na ziemi. To znów będzie wydarzenie roku!

Goldenline i HRlink są patronami medialnymi wydarzenia.

Zapisz się na newsletter Goldenline, a otrzymasz bezpłatnie raport

„Human Relations Trends 2025”


Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Dodaj komentarz