10 HR-owych inspiracji: lipiec

Latem w sam raz warto postawić na rozwój i inspiracje. Nie czekaj i zajrzyj do przeglądu 10-HRowych inspiracji na lipiec przygotowanego przez eksperta Goldenline Adama Piwka

  1. W najnowszym numerze Personel Plus wiele przeczytamy na temat pracy tymczasowej, która jak podkreśla Kamil Wiatr z Aterima Work, stanowi efektywne rozwiązanie w czasach w wahania koniunktury. Warto zerknąć także na tekst dr. Tomasza Dąbrowskiego o tym, jak rozpocząć lub uporządkować działania z obszaru diversity & inclusion a także Artura Dzięgielewskiego ze SmartLunch. Doświadczony HR Manager pisze o tym, jak dobrze przygotować szkolenie wstępne dla nowego pracownika. Czym jest syndrom gotującej się żaby? Odpowie w swoim tekście z kolei Agata Pelc z Wellbeing Insitute.
  2. HR Personel i Zarządzanie przygotował numer lipcowo-sierpniowy. Polecam tam szczególnie wywiad z wyjątkowym liderem Arturem Nowakiem-Gocławskim, prezesem zarządu Grupy ANG SA, który nie mówili o ludziach, że to „zasoby”. Warto także zagłębić się i przemyśleć tekst Kamili Rogowskiej o motywacji 3.0., w którym przekonamy się, dlaczego metoda kija i marchewki przestała działać. Sporo miejsca w wakacyjnym numerze poświęcono także kwestii wellbeingu, więc przed rozpoczęciem własnego treningu warto zajrzeć do tekstu Moniki Toroszewskiej z Carlsberg Polska o zachęcaniu pracowników do aktywności fizycznej.
  3. W naszym przeglądzie inspiracji dzisiaj zaglądamy do nowego magazynu dla HR-owców HR na szpilkach. W drugim numerze tego kwartalnika znajdziemy wiele inspiracji z obszaru kadrowo-płacowego. W ciekawej sekcji Okiem Praktyka znajdziemy tekst Marcina Banaszkiewicza o tworzeniu programów employee advocacy czy ciekawy tekst Małgorzaty Górskiej o trendach wpływających na codzienność pracy zespołów HR.
  4. Lipcowy numer Forbes Polska przynosi nam wiele interesujących tekstów na temat wyzwań związanych z edukacją managerską i wyzwaniami związanymi z rozwojem zawodowym przygotowanymi przez red. Magdalenę Lemańską. Zrównoważony rozwój? Społeczna odpowiedzialność biznesu? Ten temat, jak co roku, towarzyszy wakacyjnemu wydaniu dwumiesięcznika Press. W aktualnym numerze polecam, oprócz przeglądu CSR-owych case studies, także tekst Agnieszki Olbrot o tym, że obostrzenia sanitarne oraz izolacja sprawiły, że w wielu firmach pracodawców i pracowników połączyła wieź głębsza niż kiedykolwiek.
  5. Jakie będą firmy przyszłości? To okładkowy temat Focus Coaching. Warto wspólnie z Marcinem Capigą bliżej przyjrzeć się turkusowemu podejściu do zarządzania organizacją Łukasz Łebek z 3M opowiada w wywiadzie o tym, jak stwarzać warunki w zespołach, by budować kulturę opartą na innowacją.
  6. LinkedIn to jedna z platformą społecznościowych na których warto bywać. Jednak oprócz aktywności organicznej czasami zastanawiamy się, jak zaistnieć tam reklamowo. Swoiste ABC reklamy na tej międzynarodowej platformie społecznościowej przygotował Artur Jabłoński – szef agencji Digital Talk, jeden z najbardziej rozpoznawalnych trenerów z zakresu wykorzystania mediów społecznościowych. Czym są reklamy konwersacyjne? Jak obniżać koszty reklamy na LinkedIn? Jak analizować kampanie? Odpowiedzi na te pytania poznasz w książce „Skuteczna reklama na LinkedIn” (Onepress 2021)
  7. Neuromarka” to z kolei najnowsza książka Agnieszki Siemińskiej. I choć to książka dedykowana sprzedawcom i marketerom – to każdy HR-owiec, a w szczególności rekruter odnajdzie tutaj wiele przydatnych informacji. Znajdziemy tu bardzo przydatne rady związane ze skuteczniejszą (przyciągającą nasz mózg) komunikacją w sieci, czy wyjaśnienie, dlaczego opowiadanie historii może pomóc… także w skuteczniejszej rekrutacji.
  8. Jak być cenionym, mieć samodzielny zespół i osiągać zamierzone cele? Te pytania stawia sobie wielu managerów i team liderów. Ale co zrobić, aby to nie było tylko marzenie? Pomoże w tym książka psycholog biznesu Moniki Reszko pt. „Mindset szefa” (Human Concept & Solutuons 2021). Jak pracować z pytaniami motywująco-doceniającymi? Jak zadbać o jakościowy feedback? Przekonajcie się sięgając po książkę, która zdaniem ekspertów Brief jest swoistym must have każdego szefa, który myśli poważnie o rzowoju swoim i firmy.
  9. W przeglądzie blogów dzisiaj polecam ciekawy i bardzo ekspresowy poradnik Ewy Gomułki z Active Strategy, na temat tego, jak poradzić sobie z milczącym zespołem. Z kolei Marta Koczerska z Grant Thornton analizuje temat 4-dniowego tygodnia pracy, choć pojawia się także ciekawa analiza opcji 3-dniowego tygodnia dla wypalonych. Z kolei na blogu HRM Academy zachęcam do posłuchania Karola Wolskiego, który wyjaśnia, dlaczego tak bardzo potrzebujemy dzisiaj HR opartego na dowodach.
  10. Choć trwają wakacje sporo dzieje się także w Goldenline i HRlink. Pamiętajcie, że przez cały czas możecie dołączyć do Letniej Akademii Rekrutacji zakończonej certyfikatem – to nic, że za nami już I spotkanie. Możecie je obejrzeć wygodnie w wersji VoD i zapisać się na kolejne, po których zawsze otrzymacie zapis na zarejestrowanego maila. Lato to także dobry czas, aby podsumować swoje projekty HR i zgłosić je bezpłatnie do konkursu People Innovation. Antal zaprasza także do udziału w rankingu Najbardziej Pożądany Pracodawca, a wspólnie z HRM Insitute zachęcamy do udziału w badaniu na temat roli Employer Brandingu w 2021. Szukacie pomysłów na rozwój? Warto pomyśleć o konferencjach Agile Corporate i Psychologia Transformacji, którym patronujemy. Pamiętajcie, że na Goldenline jest z nami co miesiąc 3 000 000 osób zainteresowanych rozwojem swojej kariery, a ponad 2 800 000 Polek i Polaków, często ze sporym doświadczeniem zawodowym, w różnych częściach Polski, posiada u nas swoje konta. Zapraszam także do odwiedzania bloga HR Goldenline i Centrum Kariery, gdzie sporo piszemy o rozwoju własnym. A jeśli szukasz pracy – zapraszam na webinar o tym, jak znaleźć dobrego pracodawcę. Już w czwartek 29 lipca o godz. 18:00 porozmawiam o tym z Izabelą Ostapowicz z HRK.

HR-owe inspiracje zebrał Adam Piwek

Zapisz się na newsletter Goldenline, a otrzymasz bezpłatnie raport

„Human Relations Trends 2025”


Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Dodaj komentarz