Liczą się ludzie, czyli innowacje w kapitale ludzkim

To ludzie są najważniejsi w każdej organizacji. Jak zatem ich wzmacniać i budować innowacje w kapitale ludzkim? Sprawdź już teraz – a potem zgłoś swoją praktykę za darmo do konkursu People Innovation

Czy mój projekt jest innowacyjny? – To pytanie, które często otrzymuję od zainteresowanych konkursem. Innowacyjność to nie musi być robot zamiast człowieka. To tak na prawdę różnorodne działania, które zmieniają organizację na lepsze. To zmiana, która wpływa na ludzi i aktywności, które sprawiają, że pracuje się nam po prostu lepiej – mówi Artur Dzięgielewski, przewodniczący kapituły konkursowej People Innovation.

Zdaniem Magdaleny Pietkiewicz, CEO Zmotywowani.pl, innowacyjność to może być także przeniesie rozwiązań z innych obszarów właśnie do HR:

Nie powinniśmy traktować ludzi w oderwaniu od organizacji, w jakiej pracują – mówi członkini kapituły konkursowej People Innovation. – Innowacja może pokazywać scalenie oraz łączenie różnych obszarów. Powinna wpływać na organizację i być mierzalna, bo musimy wiedzieć, z jakiego stanu wychodzimy i do czego dążymy. Innowacja to także małe działania, które przynoszą ważną zmianę, często niepozorną ale istotną z perspektywy wyzwań, przed którymi stajemy.

Zdaniem Wojciecha Wereszko, CEO True Lider i członka kapituły konkursowej People Innovation, innowacyjny projekt HR powinien być skoncentrowany wokół ludzi. – Dla mnie istotny jest pomysł na rozwój, zmianę roli, patrzenie nie tylko krótko- ale także długoterminowo. Projekt powinien tworzyć środowisko i budować organizację. Na ten wpływ będę zwracać szczególną uwagę, bo często małe projekty tworzą przewagę konkurencyjną dla samej organizacji. – dodaje.

Po prostu liczą się ludzie. Nie czekaj. Już teraz bezpłatnie zgłoś swoją praktykę do konkursu Peopele Innovation, którego współorganizatorem są Goldenline, HRlink i SmartLunch. Na co zwrócić uwagę aplikując do People Innovation? Zerknij do tekstu Czekamy na Twoje zgłoszenie – a potem uzupełnij formularz konkursowy.

Dodaj komentarz