10 HR-owych inspiracji: czerwiec

Do jakich tytułów HR-owych zajrzeć? Jakie książki kupić? Na jakie wydarzenia online się zapisać? Zapraszamy na 10 czerwcowych HR inspiracji

  1. Przegląd HR-owej prasy rozpoczynamy od czerwcowego numeru „Personel Plus„. Aneta Tur z MJCC i Magdalena Kartasińska z Dailyfruits spoglądają na różne oblicza integracji pracowników w trakcie pandemii. Wśród opinii ekspertów szczególnie polecam tekst „Działać tu i teraz” w którym Joanna Kucharska z SII Polska pisze o tym, że to właśnie wspólnie z pracownikami powinniśmy szukać rozwiązań w nowej, często hybrydowej, bądź zdalnej rzeczywistości. Zniszcz czarną dziurę z CV – to z kolei warty uwagi tekst Aliny Michałek z HRlink i Goldenline, z którego dowiecie się, jak dzięki dobrej komunikacji zadbać nie tylko o candidate experience
  2. Jak przygotować program wdrożenia kultury organizacyjnej w trakcie zmian? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tekście Piotra Kolmasa z Grupy YAK w najnowszym numerze „Personel i Zarządzanie„. Z kolei tekst Dawida Bieńkowskiego z Warsaw Equity Group pomoże nam zbudować kulturę organizacji. Pytanie jednak, czy rzeczywiście będzie ona odporna na wszystko.
  3. Szukając inspiracji zapraszam także do lektury Coaching Extra, w którym znajdziecie wiele przydatnych tipów związanych z budowaniem własnej ścieżki rozwoju. Materiał dla zainteresowanych specjalnie dla czytelników przygotował Robert Łężak, mentor i coach EMCC, dyrektor Akademii Norman Benett, wykładowca m.in. na studiach podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego.
  4. Najnowszy numer Wysokich Obcasów Praca to spora dawka inspiracji. Szczególnie polecam rozmowę z dr Agnieszką Mościcką-Teske na temat tego, jak bronić się przed toksycznym szefem. To cenna rozmowa także dla HR-owców, którzy powinni czuwać nad dobrostanem pracowników. Warto też zerknąć na rozmowę i przydatne tipy od psychologa specjalizującego się w bezsenności Mateusza Majchrzaka.
  5. W Forbes Women warto zerknąć na przygotowany przez Piotra Zielińskiego raport 50 najlepszych kobiecych marek osobistych. To cenna i praktyczna lekcja budowania personal brandingu w niełatwej rzeczywistości biznesowej i nie tylko biznesowej. Z kolei w strefie pracy znajdziemy antyporadnik na temat 10 najgorszych rad na rozpoczęcie kariery, które trafnie zebrała Agata Jankowska.
  6. W przeglądzie książkowych inspiracji dzisiaj na dobry początek najnowsza książka Jacka KotarbińskiegoMarka 5.0. Człowiek i technologie: jak tworzą nowe wartości” (Wydawnictwo Naukowe PWN). Wbrew pozorom to książka ważna dla każdego HR-owca i managera, bo pomaga nam zrozumieć, czym współcześnie jest i nie jest marka oraz w jaki sposób taktycznie możemy dbać o nią.
  7. Zmienność to słowo, które towarzyszy nam niemal codziennie. Jak zatem przygotować zespół do realizacji celów w środowisku VUCA? Pomoże w tym ogromnie praktyczna książka Tomasza KrzemińskiegoWykorzystaj design thinking. Przygotuj zespół do realizacji celów w środowisku VUCA” (Onepress). Z tą publikacją zrozumiecie, jak planować strategic workflow, jak stworzyć dobre OKR-y i rozwijać autentycznie biznes i osiągać zamierzone cele
  8. Na deser książkowego przeglądu niezmiernie istotna książka, której brakowało na polskim rynku. Urszula Radzińska i Monika Sońta wzięły w swojej publikacji na warsztat temat kreowania kultury innowacji przez komunikację. Efekt „Communication Playbooka” (Aude)? 218 stron pełen praktycznych działań, mnóstwa interaktywnych linków w formie QR-kodów, konkretnych narzędzi do wdrożenia od zaraz. Ta książka z całą pewnością powinna trafić do biblioteczki każdego HR i EB Managera. Oczywiście po uważnej lekturze połączonej z próbą wykorzystania narzędzi.
  9. Przed nami wakacyjny czas rozwoju i inspiracji… Bo choć urlop ma najczęściej 20-26 dni to o podnoszeniu kompetencji warto pamiętać zawsze. W ramach kursów na Udemy warto zdobyć podstawy wiedzy związanych z User Experience. To zdecydowanie pomoże nam w nieco innym spojrzeniu na projektowane przez nas materiały, teksty, ogłoszenia, czy naszą stronę kariery. Czerwiec to miesiąc, w którym szczególnie rozmawiamy o różnorodności. Maja Gojtowska na swoim blogu pisze o tym, co pracodawcy mogą zrobić dla społeczności LGBT Plus. Z kolei na ogromnie wartościowym blogu społeczności HR Influencers polecam tekst Anny Olczyk Waldowskiej na temat autentycznego rozwoju w HR.
  10. Co nowego na Goldenline? Pamiętajcie, że jest z nami każdego miesiąca 3 000 000 Polek i Polaków, którzy szukają u nas pomysłów na rozwój i dobrych pracodawców. Dlatego szukając inspiracji warto zaglądać do Centrum Kariery, które aż kipi od rozwojowych newsów i inspiracji. Chcesz rozwijać się w HR? Zajrzyj na nasz blog HR. Piszemy tam o nowinkach, pokazujemy case studies, najnowsze badania a także serwujemy sporą dawkę inspiracji. Zapraszam także do lektury e-booka Skuteczniejsi w rekrutacji. Szukasz inspiracji podczas spotkań online? Już we wtorek 29 czerwca zapraszamy na webinar HR: na ile business partner, a już w czwartek 24 czerwca o godz. 18:00 live Czas na rozwój. I co teraz? Wspólnie z Klaudią i Łukaszem Jarych z Dookoła Pracy powiemy, jak rozwijać się i stawiać na rozwój w tej zmiennej rzeczywistości. Zmieniacie swoją firmę? Nie czekajcie i zgłoście swoje projekty bezpłatnie do konkursu People Innovation. A co na wakacje? Szykujemy specjalną niespodziankę o której już niedługo także na blogu HR Goldenline;)

Przegląd inspiracji przygotował Adam Piwek

Zapisz się na newsletter Goldenline, a otrzymasz bezpłatnie raport

„Human Relations Trends 2025”


Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Dodaj komentarz