Jesteś innowatorem? Dołącz do transferHub

TransferHUB to inkubator innowacji społecznych i jest to już druga edycja programu. O możliwościach udziału, w tym w obecnie prowadzonym naborze, opowiedzą organizatorzy podczas webinarium 9 czerwca. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja

9 czerwca odbędzie się webinarium informacyjne o inkubatorze TransferHub. Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się: jak działa program; co zyskają osoby, które zgłoszą się w prowadzonym naborze; jakie wsparcie otrzymają; jak skutecznie aplikować do inkubatora. W drugiej części webinarium będzie czas na zadawanie pytań i możliwość skonsultowania pomysłu, który chce się zgłosić.

O inkubatorze opowie zespół TransferHub, członkowie komisji konkursowej oraz osoby, które otrzymały grant w pierwszym naborze.

18 czerwca upływa termin naboru zgłoszeń do TransferHub. Poszukujemy nowatorskich pomysłów, które koncentrują się wokół tematu szeroko rozumianego zatrudnienia. Szczególnie interesuje nas praca kobiet, społeczne skutki automatyzacji i robotyzacji pracy oraz rozwiązania odpowiadające na wyzwanie starzenia się społeczeństwa. Zapraszam na webinarium informacyjne oraz do Inkubatora – mówi Julia Koczanowicz-Chondzyńska, koordynatorka TransferHub i prezeska Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Termin spotkania: 9 czerwca, godz. 10.00-12.00 (aplikacja Zoom). Udział w webinarium jest bezpłatny. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy.

Celem TransferHUB jest poszukiwanie innowacji społecznych na wyzwania zdefiniowane w projekcie. Mają dotyczyć kwestii zatrudnienia w jednej z trzech ścieżek tematycznych: starzejące się społeczeństwo, pozycja i możliwości kobiet na rynku pracy oraz automatyzacja i robotyzacja. Nabór innowacyjnych projektów trwa do 18 czerwca br., a rozwiązania można zgłaszać poprzez stronę inkubatora.

Pandemia pokazała wzajemną zależność kwestii społecznych, ekonomicznych i środowiskowych, znaczenie rozwiązań technologicznych, ale i konieczność zadbania o relacje i dobrostan ludzi. Zmiany na rynku pracy i w samych organizacjach muszą nadążyć za szybko zmieniającą się rzeczywistością, a ich celem powinno być zapewnienie warunków sprzyjających pracownikom: bezpieczeństwu finansowemu, fizycznemu, poczuciu sensu i przynależności. Stajemy przed pytaniem o to, jak zapewnić godną pracę, zwłaszcza osobom zagrożonym wykluczeniem czy jej przedwczesną utratą. TransferHUB to przestrzeń do tego, aby zmierzyć się z wyzwaniami nowej rzeczywistości w zakresie pracy. Zapraszamy do aktywnego udziału i zgłaszania inicjatyw stanowiących wkład w budowanie zrównoważonego rozwoju – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Inkubator TransferHUB to projekt realizowany w drugiej edycji przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pomysły innowacyjne mają dotyczyć pracy przyszłości oraz być odpowiedzią na problemy w obszarze „zatrudnienia”. Projekt „TransferHUB – inkubator innowacji społecznych w obszarze zatrudnienia” prowadzony jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w latach 2020-2023.

Potrzebujesz kolejnych touchpointów i insightów do rozwoju? Zajrzyj do e-booka Human Relations Inspirations Book – a także do raportu eksperckiego HRlink i Goldenline: Human Relations Trends 2025.

Zapisz się na newsletter Goldenline, a otrzymasz bezpłatnie raport

„Human Relations Trends 2025”


Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *