Zintegruj biegowo firmę z NCDC Business Race

Już od 12 do 20 czerwca rusza kolejna edycja NCDC Business Race – Bieg Sztafet Firmowych. To świetna okazja do tego, aby wspierać pracowników w ich zdrowych zwyczajach ale także zintegrować, mimo odległości, firmowe zespoły. Partnerem wydarzenia jest Goldenline

Od kilku lat bieganie w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Biegają ludzie w każdym wieku, niezależnie od wykształcenia, zawodu czy miejsca zamieszkania. Nic dziwnego, iż firmy odkryły w bieganiu sposób na integrację pracowników oraz budowanie swojego wizerunku jako firmy dbającej o zdrowie i kondycję fizyczną swoich pracowników. Coraz bardziej popularne są formy integracji i budowania zespołu poprzez zdrową, sportową rywalizację i zabawę. Jest to coraz ważniejsze w dobie rosnącego rynku pracownika i problemów z rekrutacją.

W porównaniu do krajów zachodnich ciągle jeszcze mamy ogromne pole do popisu. Idealnym przykładem jest Dania, licząca niespełna 5,5 miliona mieszkańców – w organizowanym tam od lat biegu sztafet firmowych DHL RUN bierze udział 41 tysięcy sztafet firmowych, czyli 150 tysięcy biegaczy. Biegi trwają tam przez cały tydzień od poniedziałku do piątku, część osób, która nie biegnie – kibicuje. Po wspólnym wysiłki wszyscy wspólnie integrują się na pikniku. DHL Run ma już w Danii 30-letnią tradycję. Funkcjonuje tam nawet takie powiedzenie, iż jeśli twoja firma nie wystawiła sztafety w tym biegu, to pewnie za chwilę przestanie istnieć – mówi Marcin Paprocki ze Stowarzyszenia K2 Partners.

Bieganie dużo daje

Pomysł tej formy integracji postanowili wdrożyć w Szczecinie Paweł Finkielman, właściciel firmy NCDC S.A., obywatel Danii, prowadzący swoją firmę w Polsce, wspólnie z doświadczonym zespołem organizującym największe i najciekawsze eventy biegowe w Szczecinie – Stowarzyszeniem K2 Partners.

Bieganie indywidulane pozwala zadbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również psychiczną. Z kolei bieganie z kimś daje poczucie wspólnoty. Te wszystkie rzeczy są bardzo przydatne w pracy. Ta aktywność przynosi same korzyści – mówi Paweł Finkielman, sam wielki miłośnik biegania.

W sportowej rywalizacji i zabawie NCDC Business Race udział mogą brać czteroosobowe zespoły. – Każdy członek zespołu w ramach biegu ma do pokonania dystans 4 km. Nie chodzi o czas pokonania trasy, a o dobrą zabawę i integrację. Pragniemy  też zachęcić ludzi do regularnego biegania i zdrowego trybu życia – wyjaśnia Marcin Paprocki ze Stowarzyszenia K2 Partners. – Do 2019 roku NCDC Business Race był  połączony z piknikiem, później przyszła pandemia, ale z pewnością do tej formy wrócimy. Nawiązywanie relacji pomiędzy pracownikami nie musi odbywać się jedynie w czterech ścianach biur. Warto poznawać się bliżej także poza miejscem pracy w mniej formalnej atmosferze. Dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie, łączące ducha sportowej rywalizacji z integracją i dobrą zabawą.

Biegamy Osobno, Pomagamy Razem

W tym roku będzie to już siódma edycja biegu NCDC Business Race, która będzie wyjątkowa. Po ubiegłorocznej edycji wirtualnej, przyszedł czas rozwinąć ten model. Postanowiliśmy, że wzbogacimy naszą zabawę o pierwiastek charytatywny, włączając w to bezpośrednio firmy uczestniczące w naszym biegu. Stąd tegoroczne hasło Biegamy Osobno, Pomagamy Razem. – Pomysł polega na tym, aby firmy wystawiające swoje sztafety wystawiły również równolegle aukcje charytatywną ze swoją usługą, produktem lub innym pomysłem, który z jednej strony będzie atrakcyjne dla potencjalnego licytującego z drugiej strony jest to szansa i możliwość, aby w kreatywny sposób pokazać własną markę. Wszystko to jednak ma jeden cel wesprzeć małą Ingę w wyścigu po życie, czyli najdroższy lek świata na SMA – wyjaśnia Marcin Paprocki.  

Swoje uczestnictwo w biegu można zgłaszać na stronie www.ncdcbusinessrace.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Wyjątkowe licytacje

Z myślą o zdrowiu małej Igi partnerzy wydarzenia przygotowali specjalne licytacje, z których cały dochód zostanie przekazany na leczenie dziewczynki. Licytacje odbywają się na profilu NCDC na Facebooku. Można tam wylicytować m.in. numer 1 w tym zdalnym biegu sztafet firmowych, a także zwiedzanie willi Lentza z Prezydentem Szczecina.

Szczególnie zapraszamy także do udziału w licytacjach w które zaangażowały się HRlink i Goldenline

Aktywnie z prezesem HRlink & Goldenline

Lubisz aktywność i cenisz rozwój biznesowy? Połącz to! Zapraszamy do udziału w licytacji wspólnej aktywności sportowej w Szczecinie (przebieżka lub przejażdżka rowerowa) z Arkadiuszem Kuchto, prezesem HRlink i Goldenline. Dodatkowo w ramach licytacji możesz wziąć udział w mentoringu biznesowym online (2 spotkania online po 1 godz. z Prezesem HRlink i Goldenline i/lub innym wybranym ekspertem tej organizacji). Po zakończeniu licytacji zostaną ustalone potrzeby uczestnika oraz określony zakres mentoringu biznesowego. Aukcja trwa tylko do 19 maja, godz. 15:00.

Zadbaj o wizerunek swojej marki

Każda organizacja ma wizerunek pracodawcy. Jak jednak zadbać o niego w sposób strategiczny? Między innymi w tym może pomóc Ci specjalny warsztat online zaproponowany przez HRlink & Goldenline. Do wylicytowania czeka 1,5h warsztat online dla maksymalnie 30 osób związany ze skuteczną rekrutacją i budowaniem pozytywnego candidate experience bądź szkolenie dotyczące social personal brandingu. Po zakończeniu licytacji zostaną ustalone potrzeby uczestnika i jego firmy oraz określony ostateczny temat warsztatu, szczegółowy zakres warsztatu oraz termin jego realizacji w 2021 r. Istnieje możliwość wymiany warsztatu dla firmy na warsztat czy konsultacje indywidualne z zakresu marki osobistej czy poszukiwania dobrego pracodawcy. Aukcja trwa do 19 maja godz. 15:00.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem NCDC Business Race jest firma NCDC S.A. (Nordic Consulting & Development Company), specjalizująca się w produkcji rozwiązań informatycznych dla branży ubezpieczeniowej. Organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie K2 Partners, czyli ekipa która organizuje między innymi Półmaraton Szczecin, Bieg na K2 czy też Pyrzycką Szybką Dychę, czyli organizacja na najwyższym poziomie i dobra zabawa jest zapewniona w ramach pakietu startowego.

Partnerem NCD Business Run – Biegu Sztafet firmowych są m.in. Goldenline i HRlink.

Dodaj komentarz