10 HR-owych inspiracji: kwiecień 2021 r.

Za oknami coraz słoneczniej, a to dobry znak do tego, żeby poszukać inspiracji w obszarze HR, komunikacji i employer brandingu. Czas na 10 HR-owych inspiracji na kwiecień

Co ciekawego w prasie dla HR?

  1. Po co komu HR? To temat kwietniowego numeru Personel Plus. Polecam szczególnie lekturę tekstów „Scali procesy zadba o ludzi” Artura Dzięgielewskiego z kompleksowym przeglądem wyzwań i działań współczesnego HR-owca, tekst Tadeusza Joniewicza z Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Wszechstronni i niezbędni” podsumowujący badanie Menedżerowie CSR 2020 oraz materiał Piotra Stohnija, na temat przywództwa nowej generacji.
  2. Z kolei HR Personel & Zarządzanie pod lupę bierze kwestie odwagi menedżerów i wyzwań, jakie postanowiła przed nimi pandemia. Czym jest croudstaffing i jak go wykorzystywać w procesach rekrutacyjnych? Na to pytanie odpowiada bardzo konkretnie Karolina Korzeniewska z Antal Poland. Ten tekst polecam szczególnie wszystkim, którzy szukają nowych inspiracji w swoich rekrutacyjnych wyzwaniach.
  3. Z tytułów biznesowych dzisiaj polecam kwietniowe wydanie Forbes Polska, w którym znajdziecie podsumowanie inicjatywy Fobres Poland Best Employer 2021, z kolei w Marketer Plus ciekawy materiał ekspecki Jolanty Pieli, która pisze o najważniejszym elemencie biznesu, o którym mało kto mówi. Zajrzyjcie tam i przekonajcie się, że wpływa dość mocno na zawodową codzienność wszystkich nas

Książki, które inspirują

4. Wiosna to czas wielu ciekawych publikacji. Na dobry początek polecam ciekawą opowieść o przywództwie „Motywacje lidera” przygotowaną przez Patricka Lencioni. W formie ciekawej opowieści biznesowej warto zastanowić się nad wyzwaniami, jakie stawia liderom nasza codzienność

5. W wydawnictwie MT Biznes pojawiła się bardzo kompleksowa publikacja dla wszystkich, którym bliski jest obszar learning & development. To książka „Learns. Stwórz efektywny system uczenia się w miejscu pracy„. Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że to kompleksowy przewodnik po świecie rozwoju pracowników w czasach VUCA. W ramach intrygującego początku autor, Marcin Żółtak, twierdzi, że szkolenia nie działają… Ale czy to tylko wyzwanie dla czytelnika – warto przekonać się samodzielnie.

6. „Przyszłość jest bliżej niż nam się wydaje„. Zdecydowanie bliżej po lekturze książki Petera H. Diamandisa i Stevena Kotlera. To z całą pewnością książka dla każdego, kto chce patrzeć bardziej świadomie na procesy cyfryzacji, digitalizacji i rewolucji technologicznej, która zachodzi. Przyjazna w formie zabierze nas przez podróż związaną z m.in. przyszłością zakupów, reklamy, edukacji i długowieczności. Wiele ciekawych wniosków i podpowiedzi znajdą tu także eksperci od HR czy komunikacji.

7. Wiele naszych organizacji zwraca się ku zwinnym metodom pracy. Dlatego warto inspirować się od polskich ekspertów. Dlatego w naszym przeglądzie inspiracji polecam książkę Michała Dusińskiego i Tomasza Borowca „#Agile, który działa. Pracuj zwinnie i skutecznie„. W bardzo przystępnej formie, uzupełnianej rysunkami czy grafikami przejdziemy przez różne obszary związane ze zdalnym funkcjonowaniem organizacji. Po tej lekturze backlog, scrum, story pointy czy KANBAN nabiorą dla Was zdecydowanie bardziej przyjaznego oblicza

Onlineteka HR-owca

8. W ramach niespodzianki zapraszam dzisiaj Was do nowej sekcji z ciekawymi kursami i szkoleniami. Na dobry początek polecam pełen inspiracji kurs na Udemy na temat zwiększania zaangażowania pracowników przygotowany przez trenera Wojciecha Paździora z Active Strategy. Pamiętajcie, że na Goldenline polecamy Wam dopasowane bezpłatne i odpłatne kursy powiązane z kompetencjami na profilu. Polecam także podpowiadany mi kurs przygotowany przez Kamilę Kalińczak na temat tego, jak mówić, by nas słuchano. To szczególnie ważne podczas spotkań online, aby mówić, tak, by każdy chciał nas słuchać.

9. Dzisiaj w ramach przeglądu inspiracji z blogosfery zaglądam na blogi agencji pracy i agencji rekrutacyjnych. Na blogu Randstad czeka np. ciekawy tekst Magdaleny Skowrońskiej o tym, czy zespoły HR są gotowe na wyzwania przyszłości. Na blogu Trenkwalder znajdziecie z kolei kompleksowy przewodnik związany z wpływem pandemii na zatrudnianie pracowników spoza Polski. Z kolei o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników produkcyjnych w trakcie pandemii dowiecie się na blogu Jobplus. Jak firmy dbają o candidate experience? Ciekawe zestawienie z wypowiedziami organizacji znajdziecie na blogu Jobhouse we wpisie Natalii Bogdan. Jak znaleźć prawdziwe perełki podczas rekrutacji? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tekście na blogu DigitalX, a z pewnością pomogą w tym 4 najlepsze konstruktory Boolean dla sourcerów i rekruterów podpowiadane na blogu BeeTalents przez Michała Gołasia.

10. Na Goldenline przygotowaliśmy dla Was sporo inspiracji na blogu HR. Znajdziecie tam m.in. nasz najnowszy raport ekspercki o Idealnej Rekrutacji, czy zaproszenie na webinar 27 kwietnia o godz. 11:00 na temat zdalnego onboardingu. Oczywiście transparentnie, jak co miesiąc, pokazujemy Wam Goldenline w liczbach, czyli znacznie więcej niż podsumowanie naszych marcowych statystyk. Jeśli szukacie inspiracji związanych z rozwojem kompetencji polecam live Centrum Kariery Goldenline Nowe kompetencje. I co teraz? – tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca o godz. 18:00.

Przegląd HR-owych inspiracji w kwietniu przygotował Adam Piwek. Masz ciekawe case study? Chcesz podzielić się swoją opinią? Napisz do mnie.


Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Dodaj komentarz