Goldenline w liczbach: marzec 2021

Początek wiosny to czas wielu ciekawych aktywności i działań na Goldenline. Co ciekawego wydarzyło się w ostatnim czasie? Zajrzyj do podsumowania Goldenline

  • Nowy listing ofert pracy na Goldenline
  • Większa widoczność Centrum Kariery dla użytkowników Goldenline
  • Nowa funkcjonalność Talentpool dla klientów HRlink wspierająca rekrutacje z wykorzystaniem użytkowników Goldenline

To trzy kluczowe zmiany, które „zadziały” się na Goldenline i wokół Goldenline w marcu.

Wybór zmian na Goldenline to przede wszystkim efekt sugestii naszych klientów i użytkowników naszej społeczności rozwoju kariery – mówi Karol Pleskacz, szef sprzedaży Goldenline. – Z tego powodu uwypukliliśmy treści dostępne w Centrum Kariery Goldenline. Dlaczego? Według badania „Złoty Środek” na próbie ponad 1 000 użytkowników Goldenline, dają one realne wsparcie w rozwoju zawodowym i poszukiwaniu pracy. Aktualnie trwają prace nad kolejnymi funkcjonalnościami naszej platformy, w tym możliwości skorzystania z opcji Talentpool za pośrednictwem naszego systemu do skutecznej rekrutacji, czyli ATS HRlink. Dzięki tej zmianie za pośrednictwem kilku kliknięć z automatu będzie można zaprosić do udziału w rekrutacji kandydatów z Goldenline. Jeśli przyjmą nasze zaproszenie i zaakceptują niezbędne zgody, pojawią się wśród CV dostępnych w konkretnej rekrutacji.

Czy Goldenline jeszcze żyje? Dane z marca 2021

Czy Goldenline jeszcze żyje? To pytanie zadaje nam wielu przedstawicieli świata biznesu, komunikacji czy HR? Jaka jest odpowiedź? Żyje i ma się dobrze. Najlepszym dowodem tego są statystyki Goldenline.pl:

  • 3 170 000 unikalnych użytkowników odwiedziło Goldenline w marcu. Dla porównania w lutym było to 2 700 000 (dane Google Analytics Goldenline).
  • Wzrost liczby użytkowników wskazują też wyniki badania Mediapanel Gemius/PBI – to ponad 3 pp. w porównaniu z lutym
  • 30% – to średnia responsywność użytkowników Goldenline na wysłane wiadomości, w tym propozycje przekazywane przez rekruterów. Wartość ta utrzymuje się na podobnym poziomie od wielu miesięcy (dane własne Goldenline)
  • 7 118 nowych użytkowników założyło konto na Goldenline.pl w marcu. Dla porównania w lutym było to 6 944 osób (dane własne Goldenline)
  • 2 922 159 użytkowników posiadało 31 marca 2021 r. swoje konto na Goldenline
  • Według danych Mediapanel Gemius/PBI o 9 pp. wzrosła liczba wizyt na Goldenline.pl w porównaniu z lutym 2021 r., zaś porównując te dane z październikiem 2020 r., kiedy HRlink rozpoczął przejmowanie Goldenline, to wzrost o ponad 1/5.

Co ciekawego przygotowaliśmy?

W marcu oficjalnie poinformowaliśmy o przejęciu Goldenline przez HRlink. Zakończył się zatem proces formalnego przejęcia jednego z pierwszych karierowych portali społecznościowych przez właściciela jednego z najbardziej popularnych w Polsce systemów ATS.

Przygotowaliśmy także pierwszy z cyklu raportów merytorycznych adresowanych do osób zainteresowanych rozwojem w obszarze HR. Raport ekspercki Human Relations Trends 2025 to wiele inspiracji z różnych obszarów funkcjonowania świata HR – od rekrutacji przez selekcję po employer branding, czy wykorzystanie technologii w HR.

Zapisz się na newsletter Goldenline, a otrzymasz bezpłatnie raport

„Human Relations Trends 2025”

Jeśli szukasz inspiracji związanych z rekrutacją – polecamy najnowszy nasz raport o Idealnej Rekrutacji, którego premiera odbyła się kilka dni temu. Wspólnie z 11 ekspertami prezentujemy tam kluczowe obszary związane ze skuteczną rekrutacją. Zdradzamy też kilka przydatnych tipów związanych z wyszukiwaniem kandydatów.

Przenieśliśmy także Centrum Kariery i blog HR bezpośrednio na domenę Goldenline. Dzięki temu jeszcze wygodniej poznasz wszystkie informacje związane z rozwojem swojej kariery (w marcu przygotowaliśmy 2 webinary o dobrym CV i wykorzystaniu social media) a także rozwijać kompetencje przydatne w świecie HR. Co tydzień przygotowujemy także weekendowy przegląd pracy z ofertami dobrych pracodawców, promując dodatkowo pracodawców korzystających z ofert pracy na Goldenline.


Pozyskuj, zatrudniaj oraz wdrażaj pracowników!

Sprawdź nasze narzędzia rekrutacyjne

Dodaj komentarz