Więcej aplikacji od kandydatów dzięki machine learning

W połowie lipca 2019 w GoldenLine uruchomiliśmy nowe mechanizmy dopasowania ofert pracy do kandydatów – użytkowników GoldenLine.pl.

Mechanizmy dopasowania wdrażaliśmy przez kilka miesięcy wspólnie z naszym partnerem firmą Datumo. Wykorzystaliśmy rozwiązania machine learning. Zastosowaliśmy podejście w przetwarzaniu tekstu wykorzystujące modyfikację algorytmu Word2Vec – FastText. Dzięki niemu oraz modelowi statystycznemu potrafimy zauważyć nieoczywiste korelacje, niewidoczne podczas ,,ludzkiej” analizy.

Maile z ofertami pracy są istotnym źródłem pozyskiwania aplikacji od kandydatów. Dlatego poziom dopasowania ofert w job alertach był dla nas kluczowym obszarem rozwoju. 

Już w pierwszym tygodniu po uruchomieniu nowego mechanizmu odnotowaliśmy dwukrotny wzrost liczby aplikacji pochodzących z maili z ofertami pracy wysyłanych z GoldenLine.pl do naszej bazy kandydatów. Ten wynik pobił nasze najśmielsze oczekiwania. 

Oczywiście lipcowe wdrożenie jest dopiero początkiem prac nad podniesieniem jakości dopasowania ofert pracy do kandydatów – użycie metod machine learning wiąże się z tym, że nieustannie ,,uczymy nasze dane” i mamy możliwość ulepszania dopasowań. 

Chcesz się przekonać, jak działają nasze ogłoszenia?

Wybierz dowolne ogłoszenie na sklep.goldenline.pl lub skontaktuj się naszym działem handlowym reklama@goldenline.pl.

Dodaj komentarz