Przegląd mediów – styczeń #1

Witajcie w Nowym Roku :) Jak co piątek czekamy na Was z porcją HR-owych i EB-owych nowinek. Ten tydzień pracy był krótki, ale wraz z początkiem roku pojawiło się kilka podsumowań ubiegłego roku i trendów na kolejny, z którymi warto się zapoznać!

Trendy HR według managerów

Portal Puls HR opublikował zestawienie najmocniej wybrzmiewających kierunków, którymi podążą HR-owcy w 2019 roku. Na łamach serwisu opiniami o trendach, wynagrodzeniach i PPK  podzieliło się 16 managerów. Jeśli jesteście ciekawi, co o wspomnianych zagadnieniach sądzą eksperci takich organizacji jak GoldenLine, Grupa Żywiec, Michael Page czy Budimex, zajrzyjcie do artykułow!

Komunikacja wewnętrzna – co słychać w Nowym Roku?

Komunikacja wewnętrzna również nie stoi w miejscu. W organizacjach pojawiają się nowe narzędzia i trendy usprawniające komunikację pracowniczą, która staje się coraz bardziej znaczącym elementem kultury organizacyjnej. Działy HR dokładają starań, żeby przepływ informacji w firmie był sprawny i transparentny. Jakie będą trendy w komunikacji wewnętrznej w 2019 roku? Na swoim blogu omawia je w 12 punktach Maja Biernacka.

Zawody przyszłości – co będzie na czasie w 2019?

Z początkiem roku pojawiło się również zestawienie zawodów, które będą najbardziej pożądane w tym roku. Chyba nie będzie zaskoczeniem, że na podium znalazły się przede wszystkim profesje związane z branżą IT. Jednak w pierwszej dziesiątce nie zabrakło również zawodów związanych z ochroną danych osobowych, rozwojem oraz HR. Pełne podsumowanie znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz