Przegląd mediów – październik #2

Zachęcamy do lektury nowej prasówki branżowych mediów z ostatniego tygodnia.

Bezrobocie znowu spada

W ujęciu rok do roku zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu zwiększyło się tylko o 3,2%. Wzrost zatrudnienia w ujęciu rocznym zwolnił trzeci raz z rzędu. To pierwszy taki przypadek od przełomu lat 2012/2013 r. Czy mimo rekordowo niskiego bezrobocia fakt, że wzrost zatrudnienia hamuje wyraźniej, niż oczekiwano, może sugerować, że słabnąć zaczął również popyt na pracę? Więcej szczegółów w artykule.

Kogo szukali rekruterzy w ostatnich trzech miesiącach?

Kandydaci pasywni stanowią ok 70% osób aktywnych zawodowo. Dotarcie do nich nabiera zatem szczególnego znaczenia.

W III kwartale br. rekruterzy za pośrednictwem serwisu GoldenLine wysłali ponad 107 tys. wiadomości. Jakich specjalistów najczęściej szukali rekruterzy metodą bezpośrednią? A jakie stanowiska pracy oferowano najczęściej w ogłoszeniach o pracę? Szczegółowe dane znajdziecie w materiale Najbardziej poszukiwani pracownicy w III kwartale 2018.

Baza GoldenLine rośnie!

Liczba profili zawodowych na GoldenLine stale rośnie. W październiku br. liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 2,7 miliona, co oznacza że w ciągu ostatnich 12 miesięcy baza GoldenLine powiększyła się o 222 tysiące nowych profili. Tym samym jest to jedna z największych rekrutacyjnych baz w Polsce. Kim są osoby, które założyły profil zawodowy na GoldenLine? To wszystko znajdziecie w najnowszym raporcie.

Dodaj komentarz