Przegląd mediów – wrzesień #2

Ostatni wrześniowy przegląd prasy branżowej przed Wami!

Widełki – publikować czy nie publikować?

Jawność wynagrodzeń jest jednym z topowych tematów branży HR w ostatnim czasie. Mówi się o tym bardzo dużo, powstał nawet pomysł, aby obligować pracodawców odgórnie do publikowania widełek wynagrodzeń, a sami kandydaci bardzo doceniają ogłoszenia z podanym wynagrodzeniem. Nowe ciekawe spojrzenie na ten temat znajdziecie w artykule (nie)jawne wynagrodzenie.

Jak zatrudnić specjalistę

Nie tylko wynagrodzenie pozwala przyciągnąć i zatrzymać pracownika w firmie. Jak pokazują wyniki badania Michael Page, 66% pracowników chciałaby pracować elastycznie, a 51% móc pracować czasem zdalnie. Coraz więcej firm udostępnia pracownikom taką możliwość, ale nie jest to jeszcze standard. Po więcej wyników raportu zajrzyjcie do artykułu elastyczne podejście do godzin pracy przyciąga pracowników do firm.

Wyzwania rekrutacyjne wciąż dają się we znaki pracodawcom

Rynek kandydata widać coraz wyraźniej w pewnych sektorach rynku, a także regionach. Bezrobocie spada, a o dobrego specjalistę coraz trudniej. Co na to wpływa i jaki w tym udział mają pracownicy zza granicy? Przeczytajcie w artykule specjalista potrzebny na już.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *