Przegląd mediów – maj #2

Zajrzyjcie do nowinek branżowych, które pojawiły się w ostatnim tygodniu – dziś przeczytacie o pozyskiwaniu talentów, feedbacku oraz o tym, jak dobrze wykorzystać czas przed wprowadzeniem RODO.

Jak skutecznie pozyskać młode talenty?

Atencja pracodawców coraz mocniej kieruje się ku młodym. Rynek pracy bardzo mocno otwiera się na studentów i absolwentów. To właśnie pokolenie młodych zaczyna wywierać zdecydowany wpływ na działania HR. Poprzeczka została wysoko postawiona. Asertywność, pewność siebie, duże oczekiwania wymuszają reorganizację dotychczasowych procesów rekrutacyjnych i zmianę komunikacji z tą grupą kandydatów. Aby nie popełnić błędów i bezstresowo przejść proces rekrutacji  oraz bezproblemowo zaangażować zdolnych i ambitnych w odpowiednie dla nich projekty zachęcamy do zapoznania się z mini przewodnikiem, który przeprowadzi Was przez praktyki rekrutacji studentów.

RODO! Start 25 maja!

To unijne rozporządzenie dotyczące nowych regulacji w zasadach ochrony danych osobowych. Chyba każdy z nas choć raz został już poproszony o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych. Na chwilę przed uruchomieniem unijnego rozporządzenia warto zapoznać się 5 kluczowymi wskazówkami, na które warto zwrócić uwagę podczas końcowego odliczania.

Feedback i feedforward

Jak umiejętnie przekazywać informacje o pracy pracownikom? Jak wzbudzić motywację do zdobywania nowych umiejętności i korygowania złych nawyków ? Najskuteczniejszą metodą są bezpośrednie rozmowy. Sukces polega na odpowiednim przekazaniu informacji zwrotnej oraz na dokładnym poinstruowaniu i precyzyjnym określeniu oczekiwań. Polecamy zapoznanie się z całym procesem opisującym metody, których założeniem jest zmiana, czyli wzmacnianie lub wyeliminowanie tego, co było oraz utrwalenie pożądanych zachowań u pracowników. Po szczegóły odsyłam do artykułu.

 

Dodaj komentarz