2,6 mln użytkowników! Kim są osoby, które założyły profil zawodowy na GoldenLine?

Liczba zarejestrowanych profili zawodowych na GoldenLine przekroczyła 2,6 mln. Tylko w 2017 roku dołączyło do serwisu 250 000 osób – to tyle, ile mieszka w całej Gdyni!

Kim są osoby, które założyły profil zawodowy na GoldenLine?

Jak wynika z analiz GoldenLine, spośród 2,6 mln użytkowników, którzy dodali informacje o wieku na swoim profilu zawodowym, 41% jest między 25 a 34 rokiem życia. Na drugim miejscu znalazły się osoby w przedziale między 35 a 44 rokiem życia (35%), zaś na trzecim – osoby pomiędzy 45 a 54 rokiem życia (11% wszystkich użytkowników serwisu GoldenLine).

Z przeprowadzonych przez GoldenLine analiz wynika, że najwięcej użytkowników zamieszkuje województwo mazowieckie (23%). Na drugiej pozycji znajdują się osoby z województwa śląskiego (9%), na trzeciej – użytkownicy z województwa małopolskiego (8%). Tuż za podium uplasowały się osoby z województwa dolnośląskiego (7%) i wielkopolskiego (7%). Jak wynika z danych GoldenLine, najwięcej użytkowników serwisu zamieszkuje w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach, takich jak Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków czy Poznań.

Wykształceni i ze znajomością języków obcych

Spośród użytkowników, którzy umieścili informację o edukacji na profilu zawodowym, 55% ma wykształcenie magisterskie. Na kolejnych pozycjach uplasowały się osoby z wykształceniem licencjackim/inżynierskim (21%) oraz średnim (12%), zaś 11% ma ukończone studia podyplomowe.

Użytkownicy GoldenLine stawiają również na znajomość języków obcych. Ponad 1,16 mln kandydatów zna przynajmniej jeden język obcy. Ponad połowa osób spośród tych, które dodały informacje o językach na profilu zawodowym, posługuje się językiem angielskim w stopniu biegłym, dobrym lub podstawowym (57%). Innymi popularnymi językami obcymi są język niemiecki, rosyjski, francuski oraz hiszpański.

Specjalizacja i doświadczenie zawodowe

Jak wynika z analiz GoldenLine, najpopularniejsze specjalizacje wśród użytkowników to Sprzedaż, Administracja biurowa oraz Finanse/Ekonomia. Na kolejnych miejscach znalazły się osoby ze specjalizacją Obsługa klienta, IT – rozwój oprogramowania, a także Inżynieria.

Spośród 2,6 mln użytkowników GoldenLine 32% to Starsi Specjaliści (ich staż pracy jest dłuższy niż 5 lat). Na drugim miejscu znaleźli się Menadżerowie (19%), a na trzecim – Specjaliści z długością stażu od 2 do 5 lat (9%). Tuż za nimi znalazły się osoby na stanowisku Dyrektor/Prezes/Zarząd (6%).

Kandydaci otwarci na nowe wyzwania zawodowe

GoldenLine to wiodący serwis rekrutacyjny, który dostarcza kandydatom oferty pracy, opinie o pracodawcach oraz umożliwia założenie profilu zawodowego. Użytkownicy serwisu są otwarci na nowe wyzwania zawodowe a bezpośrednie dotarcie do nich ułatwia pracodawcom Wyszukiwarka Kandydatów. 76% kandydatów odczytuje wiadomości rekrutacyjne wysłane za pomocą Wyszukiwarki a co 3 kandydat odpowiada na otrzymaną ofertę pracy. Rekrutuj z GoldenLine!

Dodaj komentarz