Przegląd mediów – marzec #3

Jacy programiści są najbardziej poszukiwani na rynku pracy? Kogo najczęściej szukają rekruterzy? Czego szukają młodzi ludzie w pracy? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w nowej prasówce branżowej.

Czy warto znać Scruma, lub AngularJS?

Jeśli znasz przynajmniej kilka języków programowania, jesteś w wieku 26-37 lat i mieszkasz w dużym mieście, to oznacza, że jesteś poszukiwany. Programiści są najbardziej pożądanymi pracownikami na rynku. Rozwój technologiczny powoduje, że niemal w każdej branży potrzebni są specjaliści od kodowania. Najbardziej poszukiwani są ci, którzy znają bibliotekę JQuery dla języka JavaScript, a także osoby dobrze czujące się PostgreSQL oraz MySQL. Tutaj sprawdzisz, na jakich specjalistów IT jest zapotrzebowanie na rynku.

Kto ma szansę otrzymać szybko pracę?

Co miesiąc opisujemy, jak dynamicznie rośnie rynek pracy i jakich pracowników poszukują pracodawcy. W lutym 2018 roku ponad 49 000 osób z profilami zawodowymi na GoldenLine otrzymało zaproszenie od rekrutera do procesu rekrutacji. Na podium stanęli specjaliści z obszarów IT, pracownicy z sektorów Finanse/Ekonomia oraz Inżynieria. Polecam raport, w który przedstawiamy wyniki pracy rekruterów.

Młodzi ludzie na rynku pracy

Mniej zarządzania a więcej eksperckości, elastyczny czas pracy, balans pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym., wyższe zarobki. To tylko niektóre informacje, które bezpośrednio kierują do artykułu, w którym przedstawione są wyniki badania absolwentów, którzy ukończyli uczelnie w dużych miastach, na kierunkach ekonomicznych, technologicznych i prawniczych. Sprawdź, dlaczego coraz mniej młodych osób chce obejmować kluczowe stanowiska menedżerskie.

Dodaj komentarz