Interdyscyplinarny kurs IT Professional Recruiter

Zapraszamy na Interdyscyplinarny kurs IT Professional Recruiter, który w  ramach IV modułów będzie trwał cztery miesiące (29.03. – 31.07.2018 r.). To 60 godzin kursu dostępnego w dogodnej formie ONLINE. Tematem są metody i narzędzia skutecznego pozyskiwania pracowników z branży IT.

Interdyscyplinarny kurs IT Professional Recruiter to kompleksowy program, przygotowujący uczestnika do prowadzenia rekrutacji na specjalistyczne stanowiska IT. Zawód IT Recruiter staje się jedną z najbardziej pożądanych  i perspektywicznych profesji, w której zarobki są znacząco wyższe od pensji rekrutera w innych branżach. Praktyczny i narzędziowy charakter kursu, opierający się na metodologii case study daje uczestnikom możliwość nabycia fachowej wiedzy, poznania kulis branży IT oraz wyposaża w konkretne narzędzia rekrutacyjne i negocjacyjne.

Wśród ekspertów prowadzących kurs znajdą się m.in. Katarzyna Borowicz (trener sourcingu i rekrutacji online w Polsce i za granicą) i Katarzyna Michalak (Tech recruitment team leader w Bee Talents).

W ramach kursu otrzymają Państwo:

  • 8 filmów szkoleniowych
  • handbook z materiałami uzupełniającymi
  • skrypty prowadzenia rozmów rekrutacyjnych i negocjacji z kandydatami
  • zestaw zadań domowych i ćwiczeń uzupełniających

 

Program Interdyscyplinarnego Kursu IT Professional Recruiter obejmuje:

Moduł I: TECHNIKI EFEKTYWNEGO PROWADZENIA PROCESU REKRUTACYJNEGO W IT

TEMAT 1: Jak tworzyć ogłoszenia o pracę, aby maksymalizować liczbę spływających CV?

WARSZTAT: Samodzielnie przygotujesz ofertę o pracę dla wybranego stanowiska, która zostanie oceniona przez prelegenta. Otrzymasz konkretną informację zwrotną wskazującą, które elementy wymagają dopracowania, aby zwiększyć skuteczność Twojego ogłoszenia.

TEMAT 2: Marketing rekrutacyjny – jak wykorzystać narzędzia marketingowe do zwiększenia konwersji ogłoszenia o pracę?

NARZĘDZIA: Otrzymasz handbook z konkretnymi wskazówkami dotyczącymi wykorzystania platform społecznościowych do rekrutacji IT. Będziesz mieć zawsze pod ręką wszystkie niezbędne informacje do samodzielnego promowania oferty pracy w Internecie.

 

Moduł II: SOURCING – JAK DOTRZEĆ DO PASYWNYCH KANDYDATÓW ZA POMOCĄ NARZĘDZI ONLINE?

TEMAT 1: Proces sourcingowe w pracy IT Recruitera.

WARSZTAT: Twoim zadaniem będzie samodzielne przygotowanie procesu sourcingowego poprzez opracowanie persony kandydata, analizę kompetencji twardych i miękkich idealnego pracownika, przygotowanie słów kluczowych i wyszukanie potencjalnych kandydatów w Internecie.

TEMAT 2: Narzędzia sourcingowe – jak dobrać platformę do potrzeb konkretnej rekrutacji?

NARZĘDZIA: Zostaniesz wyposażony w praktyczny przewodnik po platformach sourcingowych zawierający wskazówki dotyczące sposobu wyszukiwania kandydatów, możliwości wysyłki wiadomości i rozszerzenia funkcjonalności portalu o płatny wariant.

TEMAT 3: Komunikacja z pasywnym kandydatem i budowanie bazy potencjalnych pracowników.

WARSZTAT: Przygotujesz spersonalizowaną wiadomość do wybranych kandydatów z branży IT oraz samodzielnie określisz kryteria, dzięki którym przeprowadzisz selekcję potencjalnych pracowników.

 

Moduł III: JAK PROWADZIĆ TECHNICZNE INTERVIEW I OCENIAĆ KOMPETENCJE MIĘKKIE KANDYDATA?

TEMAT 1: Techniczna wiedza IT w pigułce, czyli co o specyfice pracy w IT musi wiedzieć rekruter?

NARZĘDZIE: Otrzymasz podręcznik z przejrzystą i zrozumiałą charakterystyką poszczególnych specjalizacji w IT. Dodatkowo zostaniesz wyposażany w kompleksowy  słowniczek zagadnień IT, które mogą okazać się przydatne w czasie rekrutacji.

TEMAT 2: Prowadzenie rekrutacji – jak ocenić kompetencje kandydata i przekonać go do przyjęcia oferty pracy?

NARZĘDZIA: Otrzymasz pakiet narzędzi rekrutacyjnych w tym m.in.: scenariusz przykładowej rozmowy rekrutacyjnej w języku angielskim zawierający pytania sprawdzające zarówno wiedzę techniczną, jak i kompetencje miękkie, propozycje konkretnych zadań technicznych do oceny wiedzy informatycznej, schemat prowadzenia negocjacji z kandydatem.

 

Moduł IV: PERSONAL BRANDING I KARIERA IT RECRUITERA.

WARSZTAT: Przeprowadzisz audyt swojego wizerunku w sieci i wdrożysz rekomendowane rozwiązania, ponadto przygotujesz twój indywidualny plan rozwoju marki osobistej w branży IT i HR

 

ZAPRASZAMY! – http://bit.ly/Kurs_IT_Recruiter

Dodaj komentarz