Przegląd mediów – marzec #2

Zapraszamy na kolejny przegląd branżowych mediów – dziś m.in. o tym, co ma wpływ na wynagrodzenie, jak zachęcić programistę do wzięcia udziału w rekrutacji oraz jak komunikować się międzypokoleniowo.

Co wpływa na wynagrodzenie?

Czy na tym samym stanowisku, mając dokładnie takie samo doświadczenie i kompetencje, zarabiamy dokładnie tyle samo? Otóż nie! Jak wynika z danych Eurostatu – to niestety w dalszym ciągu płeć pracownika decyduje o wysokości jego wynagrodzenia. Różnica w Unii Europejskiej między pensją kobiety a mężczyzny wynosi blisko 17%. Dlaczego tak się dzieje? Jak temu zapobiegać? I przede wszystkim jak sytuacja wygląda na polskim rynku? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie tutaj.

Jak zachęcić programistę

Od dawna wiemy, że programiści to jedna z najbardziej pożądanych i najlepiej opłacanych grup zawodowych na rynku pracy. Co więcej, ich wynagrodzenia nadal rosną szybciej niż innych specjalistów. Jak zatem ich pozyskać? Pierwszym, bardzo ważnym krokiem jest konkretna oferta pracy. To na jej poziomie coraz więcej firm decyduje się ujawniać widełki wynagrodzenia, a tym samym skracać czas rekrutacji. Od czego zależy stawka programisty? Czy faktycznie warto pokazywać ja na samym początku procesu rekrutacyjnego? Według mnie tak :) Zapraszam do lektury Zarobki programistów rosną szybciej niż innych specjalistów

Jak rozmawiać z pokoleniami

Trzy pokolenia na rynku pracy… Czy z każdym rozmawiamy tak samo? Czy to samo motywuje ich do pracy? Takie i wiele innych pytań zadaje sobie każdy menedżer, który chce mieć w swoim zespole zaangażowanych, lojalnych pracowników. Okazuje się, że pomimo różnic pokoleniowych każdy z nas potrzebuje podobnego podejścia. Lubimy być wysłuchani, potrzebujemy informacji zwrotnej, a czasami pokazania nam innej perspektywy. Polecam ciekawy artykuł odpowiadający na pytanie Jak rozmawiać z X, Y, Z?

Dodaj komentarz