Przegląd mediów – luty #3

Przed weekendem czeka na Was nowa prasówka branżowa – zajrzyjcie, co nowego w HR i EB.

Najbardziej poszukiwani pracownicy w styczniu 2018

Bezrobocie jest rekordowo niskie. Aktualnie to poziom 6,6% – z tego punktu widzenia efektywność tradycyjnych ofert pracy będzie spadać. To przełoży się na aktywizację działań dedykowanych bezpośredniemu dotarciu i pozyskiwaniu kandydatów metodą direct search. Na szczęście jest to wciąż nie wykorzystany jeszcze potencjał, dzięki czemu każdy dział rekrutacji ma nowe możliwości. Warto wiedzieć, kto i w jakiej lokalizacji jest najczęściej poszukiwany oraz gdzie jest największa konkurencja. W dużych miastach oferta pracy, którą otrzyma programista z poszukiwanym językiem programowania, będzie jedną z wielu. Co zrobić, aby oferta twojej firmy wyróżniała się spośród innych? Jeśli brakuje ci czasu lub zespołu, to po prostu zapoznaj się z Jobile – następcą tradycyjnej oferty pracy, gdzie direct search jest jednym z elementów dotarcia do pasywnych kandydatów, którzy na pewno zapamiętają twoją firmę na dłużej. Zobacz, jacy kandydaci byli poszukiwani w styczniu 2018.

Robotyzacja w e-commerce

Employer Branding to nie tylko domena branży IT. Poprawa warunków pracy na stanowiskach szeregowych to również istotny element działań EB. Skupiając się tylko na specjalistach, pracodawcy często zapominają o potrzebach pracowników wykonujących podstawowe czynności w ramach działań obsługi klienta czy też logistycznych. Wszelkie działania marketingu rekrutacyjnego będą skuteczniejsze, jeśli znajdą swoje odzwierciedlenie w satysfakcji pracowników, a następnie w ich opiniach widzianych online i słyszanych offline. Z tego punktu widzenia warto sprawdzić, jakie udogodnienia może wnieść automatyzacja i robotyzacja w przestrzeni pracownika. Jakie zastosowanie może znaleźć w twojej branży? Oprócz parametrów wydajnościowych, to warto dostrzegać też aspekty wizerunkowe, które zwiększą komfort pracy obecnych pracowników. Jak robotyzacja wspiera jednego z największych graczy na polskim rynku logistyki, przeczytasz tutaj.

Kolejna odsłona Akademii Profesjonalnego Rekrutera

Jeśli jednak chcesz mieć pełną kontrolę i być na czasie w kontakcie z kandydatem, to nie może cie zabraknąć na kolejnej, wyczekiwanej przez wielu rekruterów nowej edycji Akademii Profesjonalnego Rekrutera. Już od 6. marca specjalnie dobrani i zaproszeni goście będą się dzielić wiedzą związaną z trendami w narzędziach rekrutacyjnych, statystykami i know-how tego, na czym polega magia osiągania ponad przeciętnych efektów w budowaniu relacji z kandydatami i co robić, aby to na naszą ofertę kandydat zwrócił uwagę, a także był lojalny i polecał Cię innym. Szkolenie pomoże osobom, które stawiają pierwsze kroki w rekrutacjach, ale też usystematyzuje zdobytą już wiedzę i pozwoli zderzyć z aktualnymi doświadczeniami wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz