Przegląd mediów – styczeń #3

Zanim nadejdzie weekend, czas na nowy przegląd branżowych newsów. Dzisiaj przeczytacie case study dotyczące wprowadzenia intranetu, artykuł o tym, jak przewidzieć odejście pracownika oraz świeżą nowinkę o przedłużeniu terminu zgłoszeń do EB Kreatora. 

EB Kreator – przedłużamy termin przesyłania zgłoszeń!

W ostatnich dniach otrzymaliśmy wiele próśb o przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń na konkurs EB Kreator. W związku z tym mamy dla Was dobrą wiadomość – na Wasze projekty czekamy do 9 lutego! Jeśli jeszcze nie zgłosiłaś/zgłosiłeś swojej firmy, możesz zrobić to w ciągu najbliższego tygodnia. Więcej przeczytasz TUTAJ

Intranet – czy to dobry sposób komunikacji wewnętrznej?

Komunikacja wewnętrzna to klucz do efektywnego działania przedsiębiorstwa. Istnieje wiele możliwości usprawnienia wewnętrznej komunikacji w firmie. Najczęściej stosowane to: tablice informacyjne, wortale pracownicze, mailingi wysłane do wszystkich pracowników jak również gazetka firmowa czy radiowęzeł. Ciekawym pomysłem jest skrzynka uwag i pomysłów, na którą pracownicy mogą wrzucać swoje przemyślenia dotyczące dalszych projektów w firmie oraz uwag dotyczących dotychczasowych zrealizowanych zadań. Ale, które narzędzia komunikacji wewnętrznej są obecnie najskuteczniejsze. Poznaj sposoby na usprawnienie komunikacji wdrożone w firmie Provident.

Uwaga! Pracownik chce odejść z firmy

Rotacja kadr jest uznawana przez wiele firm za największe stojące przed nimi wyzwanie. Przedsiębiorcy w Polsce borykają się z odchodzeniem pracowników z firmy, a rynek pracy staje się miejscem, gdzie coraz częściej to właśnie zatrudnieni dyktują warunki. W ostatnich latach kwestia zatrzymania w firmie kluczowych pracowników stała się jednym z najważniejszych problemów polskich przedsiębiorstw. Co zatem zrobić, aby przewidzieć odejście pracownika i w porę zareagować? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ.

Dodaj komentarz