Przegląd mediów – grudzień #2

W kolejnym grudniowym przeglądzie mediów przeczytacie m.in. o najczęściej poszukiwanych przez rekruterów kandydatach i wynikach badań dotyczących podawania zarobków w ofertach pracy.

Widełki w ogłoszeniach – czy staną się standardem?

Dlaczego w wielu przypadkach tak trudno szybko obsadzić wakaty, na które pilnie poszukujemy pracowników? Czy kandydaci dostają na wstępnym etapie rekrutacji wszystkie kluczowe informacje? Otóż nie… Jak wynika z najnowszego raportu Work Service, blisko 84% Polaków uważa, że informacja o widełkach wynagrodzenia powinna być jawna już na etapie publikacji ogłoszenia. Tymczasem w trzecim kwartale 2017 roku na polskim rynku pracy czekało ponad 131 tysięcy nieobsadzonych miejsc pracy. Z czego to wynika? Dlaczego Pracodawcy i Kandydaci nie mogą się spotkać w odpowiednim miejscu? Więcej na ten temat tutaj.

Poszukiwany, poszukiwana

Poszukiwany… Poszukiwana… czyli jakich pracowników szukają rekruterzy :) A coraz częściej spotykamy sie z sytuacją, kiedy to rekruter z własnej inicjatywy kontaktuje się bezpośrednio z kandydatami. Jakich kompetencji szukają rekruterzy? W jakich regionach Polski jest największe zapotrzebowanie? Na te i na inne pytania znajdziecie odpowiedź tutaj – zapraszam do lektury!

Świąteczne przemyślenia rekrutera

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, tym samym często zbiera nam się na przemyślenia… Czy to, czym się zajmuję ma sens, czy nadal sprawia mi to satysfakcję, co najważniejsze – czy lubię to, co robię? Niestety często podejmując decyzje o zmianach w życiu zawodowym nie jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Złapmy perspektywę, odpowiedzmy sobie na ważne pytania, a tym samym przygotujmy się to tego, aby zaprezentować się w dobrym świetle. Świetny wpis na niemowdomniekadrowa.com.pl – polecam :)

 

Dodaj komentarz