Przegląd mediów – listopad #2

W przeglądzie mediów tego tygodnia znajdziecie informacje o robotach przejmujących ludzką pracę, o nowoczesnym Agile i o tym, jak może być pomocny w pracy HR-owca. Przeczytacie również o raporcie HR Polska „Survival Rekrutera” oraz dowiecie się, kto jest Top Pracodawcą 2017. Do dzieła!

Nagrody Top Pracodawcy 2017 rozdane!

Jesień jak zwykle obfituje w wiele wydarzeń HR-owych. W tym tygodniu mogliśmy poznać laureatów konkursu Top Pracodawca w Polsce oraz Top Pracodawca Województwa Śląskiego, organizowanego podczas konferencji Puls HR Day w Katowicach, której patronem medialnym został GoldenLine. Oto zwycięzcy Top Pracodawca 2017: Asseco Poland, Budimex, CD Projekt, Capgemini, Grupa Orbis, Grupa Nowy Styl, Kompania Piwowarska, PwC Polska, Siemens, Volvo, 3M Poland. Top Pracodawcami województwa śląskiego zostali: Guardian Częstochowa, FH Rolnik, Rockwell Automation, Tmken, Unilever oraz Weindich. Więcej przeczytacie tutaj.

Czy roboty nas zastąpią?

Transformacja rynku w kierunku automatyzacji procesów i robotyzacji zyskuję na sile. Czy naprawdę połowa czasu pracy może być zautomatyzowana? Czy to oznacza, że roboty przejmą połowę pracy na świecie? A może eliminując błędy ludzkie zyskamy na efektywności i produktywności procesów, a u pracowników ważna będzie edukacja i kompetencje miękkie?

Sprint, Iteracja, Scrum, Kanban – te słowa nie mogą być ci obce!

Zwinne podejście w zarządzaniu projektami zyskuję coraz więcej zwolenników. Metodyki Agile sprawdzają się  już nie tylko w działach IT, ale w całych organizacjach. To przede wszystkim podejście do ciągłych zmian, które nas otaczają. Zwinność, elastyczność , otwartość i możliwość szybkiego dostosowania się do sytuacji to podstawa Agile. Jakie ma zastosowanie w działach HR opowiada Justyna Pawlak-Mihułka.

Survival Drogi Rekruterze..

  •         Widełki płacowe zwiększają o 70% współczynnik aplikowalności na ogłoszenia o pracę
  •         40% zawodów zniknie w wyniku postępu technologicznego
  •         Sztuczna inteligencja w ciągu dekady będzie obecna w 30% procesów rekrutacyjnych

O przyszłości HR, o tym co skuteczne i o tym co nieskuteczne oraz jak wyglądać będzie „jutro” w HR przeczytacie w raporcie HRPolska.pl „SurvivalRekrutera”.

Dodaj komentarz