Przegląd mediów – listopad #1

Jak co piątek czas na nową prasówkę najciekawszych branżowych materiałów. Dzisiaj o tym, kogo szukali rekruterzy w październiku, jaki jest sekret zgranego zespołu i czy tradycyjne CV za jakiś czas przestanie się sprawdzać.

Jakich kandydatów szukali rekruterzy w październiku 2017?

Od wielu lat zachęcamy naszych użytkowników do aktualizowania profili, a tych którzy nie mają profilu na GoldenLine – do jego zakładania. Zastanawiacie się skąd w nas ten upór i wytrwałość w działaniach? Dla Waszej korzyści oczywiście :) Stopa bezrobocia w Polsce maleje, a to oznacza, że rekruterzy aktywnie poszukują najlepszych kandydatów do prowadzonych projektów. Jak wyglądała sytuacja w październiku br? Z iloma kandydatami skontaktowali się rekruterzy? Jakie branże były najbardziej popularne? Jakie umiejętności warto posiadać aby być atrakcyjnym kandydatem na rynku? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w artykule Jacy pracownicy byli poszukiwani w październiku 2017.

Sekret zgranego zespołu

Od jakich czynników zależy, czy będziemy mieli zaangażowany zespół? Coraz więcej organizacji świadomie dba o działania employer brandingowe. Zapewniają swoim pracownikom nowoczesne biura, relaks w spa, abonamenty na obiady, wyjazdy integracyjne czy świeże owoce dostarczane do biura. Ale czy tylko o to chodzi? Czy pięknie wyglądająca z zewnątrz firma jest w stanie utrzymać tych najlepszych? Uda się to tylko wtedy, kiedy atmosfera i warunki pracy będą spójne z obrazkiem widocznym na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o relacje między przełożonym a jego zespołem. Szef inspirujący, motywujący, zaangażowany i przede wszystkim fajny człowiek to sekret dobrze funkcjonującego zespołu.

Czy kadra kierownicza czuje się odpowiednio zmotywowana do pracy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule Na niskie wynagrodzenia nie narzekają, na warunki pracy – tak.

Nowy numer Magazynu Rekruter – kto zdobył Perły HR?

12 października w Warszawie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie –  10 Jubileuszowy Wieczór Rekrutera organizowany przez Magazyn Rekruter, w trakcie którego przyznano statuetki Perły HR. Kto je zdobył? W jakich kategoriach? Ja wiem, bo byłam tam osobiście :) a Wy możecie się dowiedzieć czytając specjalne wydanie Magazynu Rekruter :)

Czy tradycyjne CV odejdzie do lamusa?

Pamiętacie jak szukaliście pierwszej pracy? :)  Teczka z wydrukowanym CV, zaadresowana koperta i wycieczka do najbliższego urzędu pocztowego? A może poszukiwania ofert pracy na serwisach internetowych i setki wysłanych maili ze swoja aplikacją?

Wygląda na to, że aktualnie CV nie jest nam niezbędne do tego, aby znaleźć tę wymarzoną pracę. Coraz częściej dbamy o swój wizerunek na biznesowych serwisach społecznościowych, tworzymy video CV, a także dbamy o relacje z rekruterami aktywnymi na rynku pracy. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy wyróżnić się na tle innych kandydatów i sprawić, że to właśnie do nas zgłosi się rekruter z tą najlepszą dla nas ofertą.

Czy faktycznie tradycyjne CV przechodzi do lamusa – tego dowiesz się tutaj

Dodaj komentarz